Bronşid

bilmiyorm38 soruyor: 3

merhaba arkadaşlar benim 26 aylık kızım bronşid oldu 10 gündür öksürüğü kesilmedi .doktor antibiyotik ,ventolin şurup ,prednol iğne,yani 2 ,3 tane daha ilacımız vardı.ama bizimkine şurup ilaç içirmik imkansız bi türlü veremedim,iyice ilerledi öksüğü .şimdi tekrar doktra gittik,,yine antibiyotik verdi .ilerlemiş bronşid dedi.günde 4 defa ventolin buharla,3 defada pulmicort ver dedi.yine suprax antibiyotik şurubu pudinge katarak verebileceğimi söyledi dr. veremezsem 6 tane antibiyotik iğne verecek.benim durumumda olan arkadaşlar tavsiyenize iphtiyacım var.bu hastalığı nasıl atlatabiliriz. 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nolsaki

Öncelikle gecmis olsun. Umarım kızınız daha iyidir. Benim kizima da dördüncü ayında ilk bronsit teşhisi kondu ve sık tekrarlayinca "cocuk göğüs hastalıkları uzmanı"na götürdük ve alerjik bronsit olduğunu öğrendik. Tedavisi için antibiyotik degil fısfis kullanıyoruz. Antibiyotiği sadece düşmeyen ateş durumunda kullandık. Kısacası demek istediğim önemli olan doğru teşhis, doğru tedavi. Götürdüğünüz doktorun uzmanlık alanına dikkat edin tavsiyem bu. Tekrar gecmis olsun.


aysenberen

Nolsaki fisfisdan bahsetmissiniz nedir adi


nolsaki

Ventolin ve flixotide.

O iki yıl önceki mesajimdi. Kızımda hala devam ediyor. Kardesi de aynı. Fisfisi ve doktorunu birakali 2 yıl oldu. Sadece atak dönemlerinde nebulazatorle bentinin veriyorum o kadar. Bazı dönemler de koruyucu şurup ve tozlardan kullanıyorum.
Cevaplamak için Üye ol