Suni sancı

Zeynep12 soruyor: 3

Gördüğünüz gibi 40 + 1 deyim. Ama bugün hastane degisikligi nedeniyle gittiğim doktor daha 2 gün var 40 haftaya dedi yani ben 18 hesapliyorum o 20 diyor. Son adet tarihim 13 Nisan. Yaklaşık 3 cm açıklık var dedi. Birsey olmazsa Pazartesi yatırırız dedi büyük ihtimal suni sancı vericekler hiç istemiyorum baska yolu yok mu bunun ? Bir de 3100 gram üstüne basa basa küçük bebek dedi kilo saglık değil biliyorum ama yanımdakiler sayesinde takıldım.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


mert_mert

benim 7 aylarda sancılarım başlamıştı zar zor 38 haftaya kadar devam ettik.fakat 38 haftada 2 cm açılma saatler süren sancıya karşın çok azdı.doktor ya suni sancı yada sezeryan dedi.bebeğim 3.600 gr dı .daha fazla boş sancılara dayanamadığım için sezeryana alındım.3.600 gözüken bebe 3.200 doğdu.yani normal için ideal bir kolymuş.ama 40 haftayı bekleseymişim dediğine göre 3.800 4 kg olurdu dedi.belkide haftasına göre kilosu az demek istemiştir yani normal doğum sorun olmaz ufak bebek kolay oluyor.


nilayy

Allah sağlıkla sıhhatle kucağına almanı nasip etsin... Benim çok yakın bir arkadaşımın bebeği prematüre doğdu (1800 gr) Allah'a çok şükür yoğun bakıma bile girmesine gerek kalmadı. Kaldı ki sizinkinin kilosu maşallah gayet iyi, benim birçok arkadaşım da 2500 gr civarında doğum yaptı. Bence şimdiden olumsuz düşüncelere kapılmayın Allah'ın izniyle sağlıkla kucağınıza alacaksınız kuzunuzu... Bu arada ben suni sancıyla normal doğum yaptım, inşallah gerek kalmaz ama kalırsa da inanın dayanamayacak gibi birşey değil kesinlikle...


nisannn

ben de suni sanci aldim. amniyo sivisi azalmisti bende, sorunum oydu. 40.hft bitti ve dr yatirdi beni. hic sanci olmadigindan suni sanci verildi. o aciya dayanamadigim icin epidural almistim. 2-3 cm acildi bu sayede ama yeterli olmadi. sezaryene gittik biz de. vay be saatlerce suren dogum hikayem 3 cumleyle kisacik ne guzel de ozetleniyormus:))

3.8kg dogdu bebegim. sezaryene gitmemizin bir sebebi de buydu. 40.hafta icin benim doktoruma gore 3.1 normal bir kg.
3cm aciklik baslangic icin yi sanirim. cunku bende hic yoktu.
kolay dogum diliyorum size. olumsuz dusuncelere kapilmayin sakin. moralleri yuksek tutun.
Cevaplamak için Üye ol