işe başlamak veya başlamamak

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


bdoganta

yas ve zaman onemli değil ilk sene mutlaka hastalıklar yogun oluyor. Simdi krese baslamasının artısı onumuzun yaz olması. Cokca hastalanmadan ortam mikroplarına alısarak kısa hazırlanabilir sanırım...


ediluj

Ben bebeğim 3 aylıkken işe başladım.Başta Kafam çok karışıktı ve Çok uzuluyordum(resmen vicdan azabı duyuyordum)Çünkü evdeçalışmadan dursam mutsuz olacagımı biliyordum,ama bebeğimi bırakıp giden kötü anne imajıda yapıştırmıştım kendime..
 ama Benim okudugum bir psikologun kitabı kararımı uygularken içimi rahatlatmıştı Bu sorunun cevabı benzer gözüksede(işe ibaşlamak mı çocuk bakmak mı?,dogrusu ve en iyisi tabiki evde cocuguma bakmak?!) kişisel faktörlerin,kendi annenizin size bakarkenki tercihi dahi kararınızda etkili oldugu yazmıştı.(Sinem Olcay'ın Merhaba Bebek kitabı)En dogrusuda annenin huzuru çünkü bu hem anneliğinize hem çocugun gelişimini en cok etkileyen faktör.(Kesin bir çizgide yok tabi hep bir araf,acaba oluyor,ama şuanda oglumda bende genel olarak mutluyuz,gelişimide huzuruda gayet iyi:))
    
   Kreş konusunda hastalanması ilk yılda normal(genellikle ev ortamında sınırlı kişilerle görüşen bebek florası yeni mikroplarla tanısıyor,immün sistemi aslında gelişiyor bu şekilde)yani siz 6 yaşına kadar bakıp 6 yaşında okula gönderseniz  ozamanda aynı sorunlar olacak.
  İmkanınız var mı bilmiyorum ama (benim yoktu)çalışan anneler için en güzeli part-time veya home offise şeklinde bir iş olurdu sanırım,ufaklıkta yarım gun oyun grubuna gidebilirdi boylelikle:))


umut_turgut

en çok nye ihtiyacınız varsa bence onu yapın iş daha çok ihtiyacınız varsa bu soruyu düşünmeyin bile yok ğer iş ikinci planda ise sorunun cevabı belli zaten bebişiniz onuda bırakmaya dayanamıyosunuzCevaplamak için Üye ol