bezi kestik ama geceleri başımız dertte

nesegocer soruyor: 5

 merhaba, 

oğluma artık bez bağlamıyoruz. gündüzleri bizim de katkılarımızla artık genel olarak söylüyor çişini de kakasını da. ama geceleri çok derin uyuyor her iki saatte bir uyandırıp lazımlığının ayrılabilir parçasını tutarak çiş yaptırıyorum ama yine de sık sık yakalayamıyoruz ve her yer ıslak uyanmak zorunda kalıyor çocuğum. hiç farkında olmuyor çişinin geldiğini, yaptığını. bu arada ben de gecede dört beş defa saati kurup uyanmaktan helak olmuş durumdayım. neredeyse bir ay olacak. ve ne yapacağımı bilemiyorum. gece çişi geldiğinde uyanmasını nasıl sağlayabilirim, nasıl alıştırabilirim bilen varsa lütfen bişiler söylesin.
sevgiler.Bu soruyu cevapla


5 Cevap


esrik

her 2 saatte bir uykusu tam açılmadan yaptırıyorsanız uykusunda çiş yapmaya devam eder kanımca...hiç uyandırmadan bir deneseniz derim zor biliyorum ama  belki bir süre sonra tutabilir hale gelir..ama bu konuda ahkam kesmek çok yanlış biliyorum..uyumadan önce çişini yaptırırken 'şimdi hepsini yap bitir ,sabaha kadar rahat uyu' telkinini de duymuştum...ama uykusunun ağır oluşu da etkendir belki...her durumda umarım çözersiniz.  biz de 15 gündür başladık ve kakayı çözemedik mesela...


elifnazar

BENDE GECE BEZİNİ BIRAKMAYA ÇALIŞIYORUM VE AYNEN NE YAPACAĞIMI BİMİYORUM AMA ŞUNA EMİNİM Kİ GECE TUVALETE GÖTÜRÜRKEN KESİNLİKLE AYIK VE KENDİNDE OLACAKKİ FARKINA VARSIN.O UYURKEN İŞETMENİN ANLAMI YOK.BUNA EMİN OLMAKLA BİRLİKTE KELİN İLACI OLSA KENDİ BAŞINA SÜRER MİSALİ  :)  NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM.NE SÖYLEDİYSEM NE YAPTIYSAM OLMADI.BİRDE BİZİM DEZAVANTAJIMIZ BEBEKLİĞİNDEN BERİ GECELERİ SÜT İÇİYOR 2-3 KERE UYANIP.MALESEF DOKTOR KURBANIYIZ GÜNDÜZ VERMEYİN GECE VERİN DEDİĞİ İÇİN HEP ÖYLE YAPTIK.ASLINDA İYİDE OLDU BİR YÖNDEN YEMEKLERİNİ GÜNDÜZLERİ GÜZEL YİYİP SÜTLE ŞİŞİRMEDİK KARNINI AMA GECE BEZİNİ BIRAKMA İŞİNE GELİNCE KEŞKE ALIŞTIRMASAYDIK DEDİM.ŞİMDİ BENİM ÖNCELİKLE GECE SÜTÜNÜ KESMEM GEREK.BİRDE GECE YATMADAN SON 2 SAAT BİRŞEY İÇİRMEYİ DİYORLAR.:)) DURUM BÖYLE OLUNCA BENİM HALİM İÇLER ACISI.  :)) NE 2 SAAT VERMEMESİ. GECE YATARKEN İÇTİĞİ DIŞINDA 2-3 KEZDE UYKUDAN UYANIYOR  :))


ceyland

nesegocer uyku konusunda sizinle, elifnazar gece sütü konusunda sizinle aynı sorunu yaşıyorum. (beterin beteri var misaliyim :) ) yakın gelecekte aynı sıkıntıyı yaşayacağımı varsayarak bu konuyu takibe almak istedim. sevgiler.. kolaylıklar.. iyi ki varsınız. :)


Ervinveannesi

Tam 1 yıldır bu konuyu çözememiş, zamana bırakmış şu aralar tekrar denemiş ve yine hüsrana uğramış bir annenin cevabı ilginizi çekerse okuyun:)
Kızım 2 yaşına girer girmez 1 gün bile sıkıntı çekmeden gündüz bezi çıktı..Azimli anne 1 ay boyunca 2 kere kalkarak geceye de alıştırma çabalarında bulundu ama kız kendiliğinden çişim geldi diye 1 kere bile kalkmadı. Çevrenin daha küçük acele etme yaklaşımları emzirmek için 4-5 kere uyanılan delik deşik uykulardan sonra memeyi bırakıp da deliksiz uykuyla tanışan anne-kıza altın değerindeydi.Neyse biraz daha gece bezlensin uykumuza bakalım dedik..
Şimdi 3 yaşında..Uykusevmez hanım çoktandır öğlenleri uyumuyor; dolayısı ile gece uykusu çok ağır oluyor ve kendiliğinden uyanması mümkün olmuyor..Tamam ben kaldırıyorum ama zamanı tutturamadığımız oluyor:( 2 kere kalkmak yetmeyebiliyor vs...
Ben de kaldırmak stresinden uyuyamıyorum tabi..


elcinc

aynı dertten muzdaribim arkadaşlar 10 gündür kaldırıyorum gece 3-4 kez ama yakalayamadığım veya uyanamadığım oluyor. saat kursam bile kapatıp tekar uyuyorum uykusuzluktan farkına bile varmıyorum. ben de ayık olması gerektiğini düşünerek önce lazımlığa yaptıryordum sonra tuvalete götürüorum hatta kucağıma bile almıyorum yürütmeye çalışıyorum farkına varsın diye ama 3 kere kalksak bile sabaha karşı yine kaçırıyor. bir arkadaşım bu çalışmanın bir-bir buçuk ay süreceğini sabırlı olmam gerektiğini söyledi. bunu söyleyen arkadaşımın oğlu gece hiç kalkmıyormuş şimdi yatmadan yapıyormuş.darısı bize diyorum ne diyeyim...Cevaplamak için Üye ol