Tek Çocuk sıkıntı

mujdem soruyor: 3

5 yaşındaki kızım gelirimizden dolayı haftada 2 tam gün anaokuluna gidiyor diğer 3 gün anneanne bakıyo fakat evde çok sıkılıyor seneye anasınıfına başlayınca haftanın tam günü gidecek fakat şimdi ne yapabilirim evde oyuncaklarıyla tek başına oynamaktan çok sıkılıyor apartmanda oynayabileceği yaşıtıda yok sürekli dışarı park istiyor malum havalar güneşde olsa kış güneşi çocukta haklı ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şu yaz gelsede sezonu açsak biz büyükler bile kapalı duvarlaradn sıkıldık artık fikirlerinizi bekliyorum. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Sheeda

Sizi çok iyi anlıyorum, anneanne'ye biraz fazla iş düşüyor sizin önceden hazırlayacağınız evde yapılabilecek aktivitelerle vakit geçirebilirler. http://funyframe.blogspot.com/ bloğumda bir kaç örnek bulabilirsiniz.


Ana_Panda

Bence çok şükr etmelisiniz .)  Türkiyede yabancıyım, ne tanıdık ne akraba ne arkadaş.. ne ananne ne dede.. hiç bir şey yok. 3 yaşında da kızım var. gerçekten annelere çok iş düşüyor. ben yalnızım ama yine de anaokuluna yolladım. bunun en buyuk nedeni de maddi açıdan sıkıntı olmasın evde diye.  Ne mi yapıyorum her gun.. neredeyse her gun dışarı çıkıyoruz.. bakkala almaya bile, bir ekmek almak bile zaman işte geçiyor. evde hayvanlarımız var, sokak hayvanları.. kedilerimiz köpeğimiz.. onlarla oynuyor, onların bakımı mamaları banyoları. hem bu sayede gelişiyor, sorumlu o hayvanların bakımından seviyor yani. mutfakta çok zaman geçiriyorum. eskiden o uyuduktan sonra başlardım işe.. sonra yok dedim. şimdi beraber mutfağa giriyoruz.. tepsi böreği mesela, yapa biliyor.. tabi yardımımla.. ama zaman geçiyor farketmeden.. kitap okuyoruz. her şeyden çok bunu yapıyoruz. sonra Boyut yayınlarının okul öncesi eğitim setini aldım.. bir suru dergi. bir gun arayla yapıyoruz beraber. o kadar eğlenceli dergilerki.. sonra bir sürü el işi yapıyoruz, aktiviteler..   yada oyunlar uyduruyoruz.. koltuklardan yaklaştırıp ev yapıyoruz, evcilik oynuyorum onunla.   ya da alıyorum kızımı çıkıyoruz sokağa,  fotoğraf çekiyoruz..   parka her gun gidilir. ne ki, 2 saat.. bol bol koşsun oynasın.. ben kış filan bakmam. yapmur yağmıyorsa parka gidilmeli. eksi derecede soğuk olsa bile. temiz havalarda dışarı çıkmıyor burda insanlari genelde sıcaklarda parklarda çocuklar, mikroplu havalarda. neden? kış ne guzel nimet, buz gibi, kalın kalın giyinin çıkın. 


Ana_Panda

*anaokuluna yollamadım.  yalnış yazmışımCevaplamak için Üye ol