37 haftalık hamilelik, kaşıntı

gulcem soruyor: 8

el ve ayaklarımda kaşıntı var. bu kaşıntılar beni mahvediyor. önce doktorum alerji olabilecceği için alerji ilaçları verdi.kullandım ama geçmedi. karaciğer testleri yaptırdık normal çıkıyor. safradan sorun olbileceği için onunla ilgili ilaç verdi kullanıyorum. kaşıntılarım azaldı ama hala devam ediyor. bu durumda olanlar varmı? bu arada37+5 günlük hamileyim 1 haftada kaşıntılar canıma okudu.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ayberke

bendede oldu bazi testlei zate yaptirmissin bobrekleede baktilarmi bende karaciger ve bbrek testleri kotu cikmisti gebeik kolestazi yani sonrasinda ise preeklamsi ve erken dogum dogumdan sonra hersey duzeldikasintilar icin ilik dus ve krem sur ama etkisi az oluyor


sule_bilge

ah kolaylıklar diliyorum.arkadaşımda karaciğer enzimleri kaynaklı oldu.baya zorlanmıştı


ayberke

Eğer kaşıntılarınız vucudun diğer kısımlarındada başlarsa kesinlikle karaciğer enzimlerine, safra asitlerine ve böbrek testlerine bir kez daha bakılması gerekiyor.Besin alerjisi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.İyi tarafı doğumdan sonra herşey geçiyor.


bluedream

merhaba .hamileliğimde bende kaşıntıdan çok çektim ve benimki çok erken başladı maalesef. alerji şüphesinden yediğim biçok şey kısıtlandı. safra asitlerine baktırın benim safra asitleri hep yüksek gitti. her ay kontrol edildi ve ursofalk kullandım. kaşıntılar düzelmedi ama en azından safra aistlerinin daha yükselmesini önledi ilaç sanırım.

gerçekten kabus gibiydi geceleri uyuyamıyordum 2-3 ay çektim ben ama doğum yaptıktan sonra hepsi geçiyor şükür:)  hatta unutuluyor bile:) o günler söyleseniz hiç bitmeyecek heralde derdim ama sabır hepsi geçicek inşallah en kısa zamanda.

Geçmiş olsun en kısa zamanda atlatmanız dileğiyle.dygkhrmn

Farklı bir durum sanırım ama benim karın bölgemde ve göğüslerimde aşırı derecede kaşıntı olmuştu. Derinin gerilmesi nedeniyle olduğunu düşündüm. Doktorum da aynı şekilde söyledi. Kremler yağlar kullandım ama sonu çatlakla bitti..


semras

rabbim kolaylık versin,bende kaşıntılardan o kadar çektim ki gece uykusu bile haram olmuştu karaciğer enzimlerimi ölçtürdüm birşey çıkmadı krem ve hap verdi ama bebeğime zararı dokunmasın diye çok şiddetli kaşınınca sadece kremleri kullandım.gerçektende iyi tarafı geçici olması.

 el ve ayaklardaki ödemden dolayı kaşıntınız oluyodur.çok geçmiş olsun


denizkayla

Bahsettiginiz bu kasinti yüzünden arkadasim 37.haftasinda sunni sancida israr ederek dogum yapti.Artik dayanamiyorum demisti.Allah yardimciniz olsun.


Uk_Den

Kasıntılardan ben de çok çektim, dr'a gittim ve araştırdım. Buraya da yazdım...
Cevaplamak için Üye ol