Göğüs ucu yaraları için bi çare lütfen!

kuras soruyor: 3

çileye devam herzamanki gibi!

Canım oğlum sağ göğsümü çok fena ısırdı ve küçük bi delik açtı, emzirmeye devam ettim tabi sızlayarak ve ağlayarak ama emdikçe yara büyümeye başladı, üstüne bide üşüttüm ve acilde aldım soluğu, bebeğim de hasta olmasın diye.

Acildeki doktor madecassol diye bi krem yazdı, aldım kullandım 2 gün ama hiçbir düzelme olmadı ve emziremez hale geldim artık, pompa ile sütümü sağıp vereyim dedim emmezse belki kapanır yara diye 2 gün sağdım ve öyle verdim ama bebeğim bu defa çok kötü oldu, ağzında pamukçuk oldu, sütü reddetti, kaşıkla verdim olmadı, biberonla verdim olmadı, gittim devam sütü aldım olmadı, 2. gün biraz kapanır gibi oldu yara emmeyince, ama oğluma acayip gaz yaptı ne yaptıysa, sağdığım önceki sütümden vardı buzlukta onu da verdim azıcık o mu yaptı, devam sütümü yaptı anlayamadım, uyku uyumaz oldu kaç gündür geceleri bile!Dayanamadım oğluma verdim yine sağ göğsümü şimdi yara yine açıldı! :( üstelik şimdi sol göğsümde de kaşıntılı kızarıklıklar oldu onu da emzirirken çok canım yanıyor neden olabilir bilen varsa söylesin lütfen! ayrıca lansinoh kremi de denedim hiç etki etmedi!

2 gün önce de oğlumun sesi kısılmaya başladı, ateş yok ama aara ara öksürüyor ve bugünde burnu hafif akıyor, benden mi bulaştı acaba? benim burnum akmıyor ama öksürük var boğaz ağrısıyla! Doktor bişeyi yok dedi.

maşallah kilosu da çok iyi 1 hafta önce 8 kilo 150 gr dı acaba artık ek gıda mı istiyor bünyesi diye düşündüm ve herkes te buna yordu! Daha çok küçük yavrum 4,5 aylık ne yapacağımı şaşırdım! Dün de meyve püresi ve azıcık pirinç unu vereyim belki iyi gelir dedim yedi ama kaka yapmadı daha ha bire gaz çıkarıyor, sesi hala kısık gibi, 2 göğsüm de aynı bi bilgisi olan varsa yazsın lütfen! ah bu acemilik ve yalnızlık :(

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kuras

teşekkür ederim ema, benim oğlum genelde gaz çıkarırken kendini sıkıyor tabi dişlerini de :))


umutarzu

Selamlar, yaklaşık 2 aydır aynı problemi yaşıyorum. En son doktora gittim, bana fucicort diye kortizonlu ve antibiyotikli bir krem verdi. Saatler içerisinde geçti diyebilirim üstelik de emzirmeye devam ederek.

Neredeyse bıçakla kesilmiş gibi göz göz açılmış yaralarım vardı, kanıyordu sürekli, acıdan duş bile alamıyordum ama fucicort işi çözdü. Doktorunuza danışarak kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.


kuras

umutarzu teşekkür ederim cevabın için, bana da doktor fito diye bi krem yazdı aynı zamanda mikostatin damlayı hem oğlunun ağzına hem göğsüne kullan dedi, bugün 3 gün oluyo ama dünden beri epey rahatladım, kızarık ve sivilceler geçti, oğlumun ağzındaki pamukçuk ta çok azıcık var o yüzden kullanmaya devam ediyorum, gerçekten tam anlamıyla işkence gibiydi
Cevaplamak için Üye ol