40. Haftadan Sonra Devam Eden Hamilelik

Uk_Den soruyor: 2

Merhaba,


Hamileliğimde 40 hafta 10 günü doldurdum. İngiltere'de yaşadığımdan henüz sık kontroller dışında bir müdahale yapılmadı. Bebeğim hala aktif ve sağlıklı görünyor. Benim de bel ağrısından başka bir şikayetim yok. Ben normal doğum istediğim için 42. hafta dolana dek bekleyeceğim daha sonra suni sancı verilecek eğer bebek gelmemişse. Merak ettiğim Türkiye'de bu durumda ne yapılıyor? Burada önerilen herşeyi denedik ama ekstra neler yapabilirim doğumu başlatmak için?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Uk_Den

Harika yazilar, tesekkurler! Bana da ilk etapta jel veya tablet verilecek eger yarin aksama dek bebek kendim gelecegim demezse. Yarin 42. hafta doluyor ve daha fazla bekletmek istemiyorlar burada, ozellikle de ilk bebek soz konusu olunca. Daha sonra duruma gore neler yapilabilecegine karar verilecek. Serumla sanci, kesenin patlatilmasi vs... En buyuk arzum kendi istedigi zaman gelmesi elbet; ama artik pek vaktimiz kalmadi :)


noirdesire

benim 41+1'de mecburen sezeryanla alındı bebeğim,çünkü eğer bebek 38.haftaya kaar kanala girmediyese benimki gibi beklemek kar etmiyor ben özel hastaneye de üniversite hastanesine de gittim üç doktor da bebeğin içeride kalmasını sakıncalı buldu sonra son bir gayret suni sancı verildi 5cm açılma ile sezeryana alındım çünkü kanala girmedi bebeğim.Burada tutum bu şekilde
Cevaplamak için Üye ol