ogluma sezaryeni en acısız, en az vahsi haliyle nasıl anlatirim?

buryav soruyor: 9

Nasip olursa ikinci oglusumda sezaryenle dunyaya gelecek. yalniz buyuk oglumda dogumda hastanede olacak. ona 1 saat kadar ortadan yok olma sebebimin, doktor teyzenin kardesini karnimdan cikartip bize verecegi oldugunu soyleyecegim. Peki ya sonrasi?

Yani, sezaryen sonrası odaya geldigimde inleyen bir tip olursam (ki buyuk oglumun sezaryeninde oyleydim, inleyip aglayan bir sahis..), bu inlemelerin, agrinin belki aglamanin nedenini nasıl aciklayacagim??

İnlemeler gecse bile hemen kucagima gelmek isterse nasil anlatacagim karnimin kesildigini ve bebegin oradan ciktigini ve hemen kucagima gelemeyecegini? bu arada tabi ki doktorun karnimi kestigini soylemek istemiyorum..

Bir akıl, nasıl anlatmali?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


annevebebis

çok basit bir şekilde doğum yaptığınızı, güneşin dağlar arasından doğduğu gibi bebeğin de karnınızdan doğduğunu söylemeniz yeterli bence. ssvd nedir belki biliyorsunuzdur ama zorunluluk yoksa inlemeden çocuğunuzun önünde ızdırap çeker bir şekilde görünmeden doğum yapmanızın da mümkün olduğunu yazmak istedim. 2 çocuk arasındaki süre de ssvd için uygun. sevgilerimle.


buryav

cok tesekkurler mesajiniz icin. normal doguma saygim buyuk. ama ben buyuk oglumu normal dogum beklerken, gece gelen sancilardan korktugum icin, acilen kendi istegimle sezaryenle dogurdum. ve yine normal dogum ikinci oglum icin mumkun olsa dahi, yine sezaryeni tercih ediyorum.

bu arada bebegin nasıl dogdugunu nasıl soyleyecegimi dusundum tabi ki. yalniz sonrasi icin akil ariyorum..


annevebebis

o zaman sizi sıkıntılı halde görmesini engellemeye çalışsanız daha iyi olur bence. babası ya da bir yakınınız onu bir süreliğine gezmeye götürse ya da başka bi aktivite ile uğraşmasını dağlasa daha sağlıklı olur. ama yine de sizin sıkıntılı anlarınıza şahit olursa, oğlum güneşin doğuşu da kolay olmuyor. bütün bir gece bekleniyor doğması için. Benim de bir tam geceye ihtiyacım var, sabaha güneş gibi ışıldayacağım derseniz belki anlar. Biraz şiirsel yazıyorum belki ama ben olsam sanırım bunları söylerdim oğluma.


annevebebis

ya da acılarınız gündüz ssatine denk gelirse ayın doğuşu şeklinde gece daha iyi olacağınızı anlatabilirsiniz.

bir de kardeşine takılacaktır muhtemelen aklı, onunla ilgilenirken gözü sizi görmeyebilir belki.buryav

anladim. yalniz benim kardesi yuzunden bu durumda oldugumu dusunsun istemiyorum.. o yuzden de onun icine sinecek, anlayabilecegi dilde anlatmak istiyorum.. malesef benim oglan babasi gibi gercekci ve mantikli :) siirden anlayacagini sanmiyorum :( ama yinede cok tesekkurler.


annevebebis

o zaman açık açık bunların her bebek doğuran annenin başına geldiğini, geçici olduğunu çok kısa sürede iyileşeceğinizi, kardeşinden dolayı olmadığını vurgulayarak tatlı bir dille anlatın. hatta doğuma girmeden önce böyle böyle olacak diye anlatın. ya da babası anlatsın, ikisi de gerçekçi ve mantıklıysa babası daha iyi bir çözüm bulabilir sanki ;)


buryav

cok tesekkurler :) ya evet, ayni babasi kerata :) insan biraz bana cekip duygusal olur degil mi ama? :D


sevfurkereym

bikaç gün önce bu konuya benzer bi soru sormuştum.oğlum bana annecim kardeşim nasıl doğacak die sordu.bende hastaneye gidicez doktorlar alıcaklar tıpkı senin gibi doğacak kardeşin dedim.oda nasıl neden aklına geldiyse ya sana bişe olursa die gözleri doldu ağlamaya başladı.şaşkına döndüm.keşke ben kardeşim karnında kalsa anne sana bişe olursa bana kim küçük prensim vs diecek dedi.düzgün bi şekilde izah ettik babasıyla.sen doğdun bak bana bişe olmadı kardeşindede olmayacak üzülme dedim.çocuk dioruz fakat herşeyden öyle haberdarlarki sanki öğretmişsin gibi.işimiz çok zor görünüyo.tekrar sorarsa nasıl izah edicem bende bilemiyorum. 


buryav

sevfurker, anladim.. hay allah. ben internettende arastiriyorum. bir sey bulursam sizinle de paylasirim.


Cevaplamak için Üye ol