Portakal mandalina gibi meyveleri nasıl alıştırmalıyım.oğlum 11 aylık

2875453 soruyor: 7

birçok meyveyi cam rende ile verdik bugüne kadar.dişlerimiz de henüz çıkmadı.turunçgillerden portakal mandalina vermek için erken mi.erken değilse nasıl alıştırmalıyım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


berlindenbirseda

http://www.akakce.com/bebek-beslenme-gereci/en-ucuz-wee-baby-207-meyve-ve-sebze-filesi-fiyati,836300.html

Bu üründen tüm meyvelerde cok faydalandim ben. Bence artik kücük degil narenciye icin, ama pisik yapabilir, yedirdikten sonra aklinizda olsun.


ssebnemm

Fileye bence hiç gerek yok bu ayda. Portakal henuz vermedim ama mandalinayi doğrudan veriyorum suyunu emiyor posasini da yutuyor yutamadigini da kendisi eliyle agzindan çıkarıyor. Ama bizimkinin alti dişi var. Siz mandalinayi verirken biraz patlatip vermeyi deneyin. Bebeginizin dişi cikmasa da en azindan damaklari gelişmiştir ezip suyunu emebilir. Olmadi daha kucuk parcalara bolerek verin. Siz de yaninda bulunun tehlike aninda mudahale edersiniz.


Ayliz

Merhaba,

 

Portakal ve mandalinanın zarından dolayı, şu dönem sadece meyve dilimlerinin uçları kesilip, sadece sizin elinizden suyunu emmesi daha olur gibi geliyor.

 

Dişleri azken, pütürlü yemek yemeye çok alışmadan, zarlı ve çekirdekli meyveler ve taneli sebzeler için çok aceleci davranmamak gerekir diye düşünüyorum.


chroma

Dişleri yokken mandalina veya portakal suyunu sıkıp elma püresiyle karıştırarak verirdim ben. Veya zarlarını soyup ve bir dilimi 2-3'e bölerek, tek lokmalar halinde verirdim. Damağıyla ezip yerlerdi bu şekilde. Çok panik olmayın lokma verirken, bebeklerin yutkunma refleksi bizden çok daha iyi. İlk 1-2 lokmada zorlanırlarsa eğer genelde geri çıkartmayı başarıyorlar ve böyle böyle öğreniyorlar yemek yemeyi.


ilknurbade

Ben zarıni soyuyorum parca parca veriyorum damaginda ezip yutuyor


guta

Ne zararı olacak yediği minnacık portakalın. İlk verişte tadımlık verirsiniz, baktınız bir alerjisi filan yok, normal yedirirsiniz. Fileye de gerek yok bence. Küçük küçük kesip verin, onlar damaklarıyla suyunu çekip gerisini de yutuyorlar. Böylelikle kendi yemeye de alışır. Bizimki geçen kış sizinkinden küçüktü, hapur hapur yerdi, hala da çok sever.


ilknurbade

11 aylik bebege file gerekmez artik ben 5 6 aylikken file veriyordum. Cocuk 1 yasina gelmiş.Cevaplamak için Üye ol