isteğe bağlı sigortalılık, primler, koşullar hakkında bir soru

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ema

Ekim 2008 den itibaren isteğe bağlılarda Genel Sağlık Sigortası kapsamına alındığından sağlık yardımı alabilir diye biliyorum.


incigulay

SENİN DURUMUN ZORMUŞ UMARIM EN YAKIN ZAMANDA RAHATA KAVUŞURSUN

SANA TAVSİYEM 29 ŞUBATTA KADAR GENEL SAĞLIK SIGORTASI İÇİN SGK YA BAŞVUR SONRA OTOMATİL PRİM VE CEZALAR VAR DAHA ÇOM UĞRAŞIRSIN SADECE SAĞLIKTAN YARARLANMAN İÇİN PRİM YATIR EMEKLİLİĞİ BAŞVER YAŞDAN DOLAYI BEKLİCEĞİZ YETİMİZ.

HEM DAHA AZ PARA ÖDERSİN HEM SAĞLIKTAN YARARLANIRSIN BEBİŞİN DOĞUMUNDA SIKINTI OLMAZ


incigulay

hastaneler ile kurum arası farklılıklar oluşabiliyor bazen sen yinde kurumu arayıp danış derim


kiwi

merhaba,eşiniz askere gideceği ve ikinizin de sigortası olmadığı için devlet eşiniz askerde olduğu müddetçe sizi sigortalıyor diye biliyorum,lütfen eşinizin gittiği askerlik şubesine gidip bilgi alın,onlar size doldurmanız için bir form veriyorlar,biraz uğraştırır ama değer;ayrıca bazı belediyeler de eşi asker olan durumu iyi olmayan eşlere maaş bağlıyorlar,lütfen bunu da bir araştırın ya da oturduğunuz yerin belediyesine gidip bilgi alın,ben de eşim askerdeyken çok zorluk çekmiştim size şimdiden sabır ve kolaylıklar  diliyorum....


ema

Hastanede çalıştığım zaman isteğe bağlı sigortalılarda GSS sorgulama yapıp takip alabiliyorduk.Özel hastanelerinde gss sorgulamayı baz aldıklarını düşünüyorum çünkü o sorgulama olduğu sürece paralarını devletten alabiliyorlar.Ama gittiniz zaman hastaneye bilgi işlem bölümlerinden bilgi alıp o şeklide isteğe bağlı sigortayı düşünün bence.


ema

kiwi çok güzel bilgiler vermiş ben bu işin içinde olduğum halde hiç aklıma gelmedi.Evet eşi askerde olupta sağlıktan yararlanan eşler geliyordu hastaneye ama gittiğiniz hastane bunu karşılar mı genede sormanız gerekli.Cevaplamak için Üye ol