kızımın dişi kırıldı

ceylinmelis soruyor: 4

17 aylık kızımın dişi düşme sonucu yerinden çıktı.üzüntüden ne yapacağımı bilemedim.diş hekimine gittik hemen ama bi müdahalede bulunmadı.araştırmalarım sonucu erken müdahalede dişin tekrar yerine takılabileceğini öğrendim.dahada çok üzüldüm.şu an ne yapabilirim bir bilen varmı lütfen cevap yazın

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ceylinmelis

Allah dermansız dert vermesin.kızımın tek sorunu dişi olsun napalım.yarın pedodonti uzmanına gidicez.bakalım bi muayene etsin.alışıyorum yavaş yavaş.herkese teşekkür ederim.iştahına da bi çözüm bulabilsem çok iyi olacak.


polen

küçük çocuklarda dişe müdahale çok zor oluyor.oğlumun da 2 yşındayken dişi kırılmıştı.dr a gittik,kendine bile dokundurtmadı.durumu kabullendik.geçmiş olsun.


efsel

İştahsızlık sanırım birkaç gün oluyor, dişcinize sorun, bizim de uzun zaman oldu, ama yanlış hatırlamıyorsam, birşey içerken rahatsızlık duyuyor, sızlıyor olabilir, sonra geçer..
Çocuklar küçükken görselliğin çok farkında olmuyorlar, üzülmüyorlar dolayısıyla..
Bizde yerine çıkanda problem olmadı ama sonra ilkokulda arkadaşıyla çarpıştı, dişten 2.kazayı geçirdi, 1 yıl boyunca kontrole gittik, şimdi çok önemli birşey yok ama çenesi biraz dar olunca hafif çarpıklık var, tel ile düzelecek.


ceylinmelis

dün doktora gittik.damağına ve diğer dişlerine bi zarar gelmemiş allaha şükür.3 yaşına geldiğinde gerek duyulursa damaklı bir diş yapılabilirmiş kızım isterse tabii.bizim durumumuzda olan arkadaşlar korkmasın daimi dişin yamuk olmasına sadece hiç kırığı olmayan çocuklardan % 5 daha fazla riski varmış.kökün içerde kalmaması çok iyiymiş yoksa operasyona gerek olacakmış.bu kadarla kurtulduğumuza sevindim.allah başka dert vermesin.
Cevaplamak için Üye ol