hamilelikte parfüm vs.

lulu soruyor: 6

9 haftalık gebeyim, çalışıyorum. bu dönemde roll-on parfüm gibi ürünler kullanmam bebeğe zarar verir mi acaba.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ediluj

bende gebeliğimde çoğu kimyasal allerji yapmıştı,antiaallerjik olanlardan kullanmaya çalış..ben izmirde oturuyorum,sakıncasını gösteren bir yazıda görmedim,o sıcakta ter kokmamak için kullanmıştım:))


lulu

Cevaplarınız için teşekkürler. bu siteye yeni üye oldum, profil bilgilerinde eksiklikler olabilir. 9 haftalık gebeyim, kokulara karşı hassasiyet fazlasıyla var buna kendi kokumda dahil:)) bende ter kokmamak için kullanmak istiyorum ama bi yandan da zararlı olur diye çekiniyorum. önerilerinizi dikkate alıcam.  


ozdenin_oykusu

sebamed in roll-on larından kullanmıştım.hem kokusuz denebilecek kadar soft hem d eallerji riski diğerlerine göre az.tabi ciltten cilde farlılık seyredebilir.bua rada bebişiniz şimdiden hayırlı olsun.Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin


lulu

hiç kullanmamak en iyisi ama çalışınca ihtiyaç haline geliyo maalesef. zaten normalde de dermo kozmetik ürünler kullanıyodum ama diğer ürünlerde de daha dikkat ederim bundan sonra.. fikirleriniz için çok teşekkürler. çok güzel bi siteymiş burası. herkes birbirine yardımcı oluyor.


annevebebis

lulu, hiç kullanma bence. hamileliğimde banyoyu bile doğal sabunlarla yapmaya gayret ettim. Su ve doğal bir sabunla wc'ye girdikçe elini hafif sabunlayıp koltukaltındaki rahatsız edici kokulardan kurtulman an meselesi. Modern dünyanın insanları için ilkel gözüküyor bu söylediğim ama en basit ve zararsız yolu bu. Nasıl her gün birkaç kez yüzümüzü yıkıyorsak, kol altına da aynı şey uygulanabilir. Hem seni de daha çok ferahlatır.

Şakayla karışık not: İçinden ıyy falan diyen olursa onlara da gökten zembille mi indiniz diye baştan sormuş olayım :)


lulu

anne ve bebiş, notuna katılıyorum :))) hatta konuyu açarken  tereddüt etmiştim acaba nasıl karşılanır diye ama insanız hayatın koşturmacası içinde dört dörtlük olamıyoruz. O kadar alıştırmışım ki kendimi roll-on, deodorant ve parfümlere. birden kesince ne yapacağımı bilemedim. önerini uygulamaya çalışcam, teşekkürlerCevaplamak için Üye ol