aptamili sulandırarak kullanım?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ediluj

benim oglumda 5 aylık ona bizde bir seferde 150 cc veriyoruz,,tombul bebek şirin ve sağlıklı  geliyor ama obesite sorunu ile uğraşmayın sonrada..aptamil 150 cc den 4-5 kez fazla sanki..


perihan

Bebeğin ayının yanında kilosu ve boyu da önemli. Hatta anne babanın boyutları... Emme refkesi güçlü bir bebek de olabilir, emzikle kandırırdım ben olsaydım.

2,5 kg doğmuş 1 aylık bebekle 4 kg doğmuş 1 aylık bebeğin gelişim ve gereksinimlerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Şu an 5 kg, günlük süt ihtiyacı kilosu x 1,5 katı olarak hesaplanıyor ve 750 cc. Sütünüzü sağma imkanınız varsa bir günde aldığı mama ve sütü hesaplayabilirsiniz. 5 kiloluk bie bebeğin öğünde 120 cc içmesi hiç de olmaz bir durum değil, ayrıca öğün araları da uzun olabilir. Bir bebek 2 saatte arayla 90 cc içer,  sizinki 4 saatte bir 120.

Benim oğlumun 2 aylıkken 200 cc içtiği oluyordu gece öğününde, vermezsem ağlıyordu, zamanla kendisini dengeledi, belkide gazdan sürekli emme ihtiyacı içindeydi, şu sıra 150 cc üstüne çıkmıyor hiç. Rezene çayını deneyin, başka markanınkini deneyin, bulana kadar... Bu işler böyle:)

Doktorunuz baştan beri sizi ve bebeğinizi tanıyor, canınızı sıkmayın ilk aydan, ona ve içgüdülerinize güvenin.


septik

Bir ölçü eksik koyun derken dr'unuz,90cc verin anlamında demiş olabilir mi?Cevaplamak için Üye ol