uyku düzeni

elokyi soruyor: 7

merhaba oğlum 1,5 yaşına kadar kendi isteğiyle saat 9.30-10.00 gibi yatağında yatıyordu.ama kış gelince annemlerde kalmaya başladık ve orda düzeni tamamen bozuldu.23.30-24.00 den aşağıya yatmıyor oda zorla.çalışan bir anne olduğum için bu beni çok yoruyor.onu eski düzenine döndüremiyorum artık.sizler bu konuda ne tavsiye edersiniz?ne yapmam gerekiyor?bu arada öğlen uykusundan 17:00-17:30 gibi kalkıyor.lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zeyn

öğlen uykusuna geç yatınca çocuğun uykusu gelmez. Akşam da ev halkı uyumadığı için aklı kalıyordur çocuğun bir de kalabalık olunca çocuğun durumu çok doğal bence sabah erken kaldırın ve öğlen de erken yatırmaya çalışın akşam da herkes yatacakmış gibi ortam olursa işiniz daha kolay olur. Kolay gelsin..


revve

Büyüdükçe gece uyku saatleri ileriye sarkıyor ama sizinki öğlen uykusunu geç yatıyor..Benim kızımda 16:00-16:30 civarı uyanır gece uykusu en geç 22:30 dur..Öğlen uykusunu erken saatlere almaya başarabilirseniz etkisi olur sanırım..Ben daha erkene almaya başaramadım:) 


elokyi

sabah 10 gibi kalkıyor öğlen 2-2,5 gibi yatıyor.akşam hele 9 da birde oyun oynamaya başlıyor baba gelince eyvah ondan sonra uyutmak imkansız.geçen 12,30 olmuş hepimiz yattık bir annaneye gidiyor bi bana geliyor uyumamak için bunların hepsi.belki kendi evimize geçince düzene girer umarımmm.yoksa ben çok yoruluyorum.


elokyi

yardımlarınız için teşekkürler.


Fundaaa

birkaç gün sabahları erken kaldırın,bişekilde uyandırın böylelikle öğle uykusunuda öne çekmiş olursunuz öğlen erken saatte kalkıncada akşam yine erken yatar...birkaçgün sabahları uykusunu alamadığı için huzursuzluk yapar ama alışınca herşey yoluna girer


kedidirkedi

Benim kızım sabah 7-8 gibi kalkıyor. Öğlen 2-3 gibi öğle uykusuna yatıp 5-5,5 gibi kalkıyor. Gece de 10-11 gibi yatıyor. Babası akşam 7 gibi geliyor. Geldiğinden itibaren coşuyorlar, yatma saatine kadar anca duruluyor.

Sizinkinin hem babası geç geliyor, hem siz çalıştıgınız için size de ayrı özlemi var. Bir de anneanne dede de oynuyor şımartıyorsa yatmak istememesi gayet normal.


elokyi

ay aynen öyle gündüz erken bile kalksa hatta gezmeye bir yere gitsek uyumasa o gece canımı çıkarıyor.hem geç yatıyor hemde bütün gece boyunca 4-5 kez ağlaya ağlaya uyanıyor.dün gece yine yatırırken canım çıktı ağlıyor başka yaptığı bişey yok.şu iki gündür 10.30 gibi eşim oğlum ben hep beraber yatıyoruz bi 20dk yatakta cebelleşiyor.uyuyunca bende yatağına koyuyorum.bir süre de böyle denemeyi düşünüyorum.yatağına tek koysam önceden uyuyordu ama şimdi kıyamet kopuyor.bi huyumuzda var çok ağlayınca öksürmekten kusuyor.onun için daha kolay yöntem bulmaya çalışıyorum.çalışan annelerin allah yardımcısı olsun çok zorrr. Cevaplamak için Üye ol