Şekerli yiyecekler...

afrezrudim soruyor: 3

Arkadaşlar selamlar.
Siz deneyimli anne ve babalara bir sorum olacak.Şu an günlük hayatta yediğimiz bir çok ürünün içinde şeker var.Bunların bir kısmı ise özellikle şekerlendirilmekte.(ketçap,hamburger vb...bağımlılık yapması bakımından)Gazlı gazsız içeceklerden tutunda yediğimiz bir çok üründe şeker var.Kullanılan şekerinde onlarca tip ve kaltesi var.Ne yazıkki çoguda zararlı.Zararlı olmayanlarda bağımlılık,obezite,kilo bigi bir çok etkisi var.

Peki biz cocuklarımızı küçük yaşlaradan itibaren şekerli yiyeceklerden nasıl uzak tutucaz?
Sizin tecrübeleriniz alabilirmiyiz?
Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kedidirkedi

Tutamayacaksınız maalesef. Ölçülü tüketmesini ögreterek kendi oto kontrol mekanizmasını kurmasını saglamaya calısacaksınız. Ne kadar yasaklarsanız o kadar degerli olur.


zamilooni

ben kızıma doğduğundan beri şeker içeren hiçbirşey vermedim. 2 yaşına kadar verilmesi bağışıklık sistemi vs gelişimi açısından uygun olmadığını söylüyor işin erbabı doktorlar. ben japonyada yaşadım ve japonlar çocuklarına bebekken şekerli yiyecek vermiyorlar. çocuklar büyüyünce hem şekerli yiyecek sevmiyor hem de bebeklikte ve kücükken nadir hasta oluyorlar. japonların hep soylediği şeydir: biz bebek hastalığı bilmeyiz. şeker, bağırsaklardaki iyi bakterileri azaltıp kötü bakterileri besleyerek çoğaltıyor. bağışıklık sistemi ise bağırsaklara endeksli. gerisini siz düşünün.


kedidirkedi

Ben de sizin gibi bir evden geldim ama sonra ooo neler varmıs bu hayatta deyip zararlı ne varsa tükettim. Sonra sonra duruldum tabi ama tam ergenlik döneminde hiç de iyi olmadı o tüketimler.Cevaplamak için Üye ol