KIZIM ÇOK SALDIRGAN :(((

zeynepada soruyor: 4

10 AYLIK KIZIM ÇOK SALDIRGAN OLDU. SÜREKLİ YAKLAŞAN HERKEZİ TIRMALAMAK VURMAK,SAÇINI ÇEKMEK İSTİYOR... NE YAPABİLİRİM ARKADAŞLAR? NEDEN OLABİLİR?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mibrim

bende oğlumun 10.ayında değişen huylar gördüm ve burası da dahil 10.ayda gerçekten çoğu bebeğin saldırgan,sinirli ,agresif gibi duyguları öğrendiğini okudum ( 10.ay sendromu)...zamanla azaldı bizde..


papish

ben bu sendromları anlamıyorum yok 10.ay yok iki yaş...


oglumicin

bizimki de benzer davranışlarda bulunmaya başlamıştı.. doktora sorduğumda benlik duygusunun geliştiği için bu şekilde davrandığını söylemişti..normal demişti..şimdi 11 aylık olmak üzere biraz daha duruldu gibi.. bence bu davranışlardan vazgeçirmek için bişey yapmanıza gerek yok.. o duygu yoğunluğunu yaşayacaklar ve zamanla da azalacak.. sonra da yeni duygusal iniş çıkışlar başlayacak :) dönem dönem bu sıkıntıları çekeceğiz bir şekilde..


Tosuncuk

Bizdede 9. ayın sonlarında başladı saldırganlık.İlk saldırdığı ben oldum saçımı çekti yüzümü yoldu ve vurdu.Tepki vermedim ama o hareketi yapmasını engelledim.Şimdi 11 oldu saç çekme yok.Yüz yolma ve vurma diğer insanlara yok ama bana zaman zaman yapıyor.Hatta geçen gece yanımda yatarken uyandı yüzüme vurdu bir iki kere ve döndü sırtını geri uyudu.Eşimle çok güldük.Cevaplamak için Üye ol