Doğuma giderken yanıma gecelikmi,pijama takımımı almalıyım?

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


sibelebrunur

arkadaşım doğuma önlük veriyorlar ben kapalı biri olarak koridorda dolaşmak için sabahlık almıştım pijama takımı daha kullanışlı bence bu arada allah sağlıklı sıhatli hayırtlısıyLA kucağına almayı nasip etsingulbahar

Evet doğuma girerken önlük veriyorlar ama ilk gece için gecelik daha kullanışlı oldu bende. Ben geceliği tavsiye ederim.


gokalpileseyrialem

sezeryan yapacaksan pijama alma dikişerini acıtabilir.Ayrıca yoğun bir kanama oluyor doğumu nasıl yapacaksan yap ben gecelik diyorum.Çünkü üzerine geçme riski fazla.Ben geceliği belime kadar sıyırıp üzerimi örtüyordum:) Hayırlı doğumlar sağlıkla kavuşun birbirnize :)
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili yazdığım bir blogum var. Şimdi sen geceleride uyuyamıyorsyndur. kalan vaktinde fayda sağlaması için doğum çantasında olması gereken yazımı ekliyorum ama.sen korse kullanımı yazımı,lohusa sendromu yazımı,süt arttıcıları ve 3 aya kadar bebek bakımı konularınıda uyumadığın saatlerde oku ve doğum sonrasına birde bu şekilde hazırlan derim sevgiler..
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/10/dogum-icin-hastane-listesi.html


kedidirkedi

Gecelik kullanıslı oluyor.Özellikle de sezeryan olmak durumunda kalırsanız. Yine hemşireler geliyor, igne yapıyor, ped degiştiriyor falan. Pijama sıkıntılı olur. İçiniz görünüyorsa bir sabahlık alın. Bir de kısa kollu alın zira hastaneler coook sıcak oluyor.


kedidirkedi

Doğuma kıçınızı açıkta bırakan bir önlükle gidiyorsunuz :)sevcanvet

ben yanıma gecelik götürmüşdüm ama eşimle evden pijama getirtdim çünkü çok üşüttü gecelik, bence ikisinide koy fazla eşyadan zarar gelmez ama eksiklik hissedersen daha kötü olur hayırlı doğumlar..


gulbahar

Evet ben yazamamıştım arkadaşlarımın da dediği gibi gecelik çünkü ilk gece hemşireler sık sık ped değiştirmeye falan geliyorlar daha rahat oluyor. Ama tabi yanına pijama da koy çünkü ben eve çıkarken de pijama giymiştim daha rahat ettim... Allah kucağına almayı nasip etsin çok güzel bir duygu


bitlipapatya

sezaryenle doğum bekleniyorsa, gecelik tercihiniz olmalı. Çünkü,

1. arkadaşların da dediği gibi ped değişikliği, igne vs. ameliyat ertesi işler için çok daha rahat.
2. epidural anestezi alacaksanız ve kataterler sırtınızda kalacaksa 
3. idrar için sonda takılmak zorunda kalınabilir.
4. kirlenmesi durumunda değiştirmek daha kolay.(ki mutlaka yedekli -hatta yedekli yedekli olmakta fayda var.
5. tuvalete gittiğinizde ameliyat yeri nedeniyle pijama indirme konusunda birinden yardım istemek zorunda kalabilirsiniz.
6. Unutmadan, ameliyat ertesi yürümek zorunda kalacağınız için-bağırsak hareketlerini sağlamak için- pijama ameliyat yerine temas edince canınız yanabilir. Sabahlık da bulundurmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca, ister gecelik ,ister pijama olsun emzirme çalışmaları sırasında size problem yaratmayacak-önü rahat açılan, bebeciğin memeye rahat ulaşabileceği-bir seçiminiz olmalı.      Şimdiden hayırlı doğumlar! batuhanuras

sezeryanla doğum yaptım ve hem pijama hem gecelik kullandım..3 gün hastanede kaldım, doğumdan sonra ilk gün gecelikle kaldım sonrasında pijama giydim...ayrıca önden düğmeli pijamaları tercih etmeni öneririm emzirirken kolay oluyor ;)


ayberke

GECELİK BENCEDECevaplamak için Üye ol