Doğuma giderken yanıma gecelikmi,pijama takımımı almalıyım?

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


did

bence ilk gün için gecelik akşamına pijama!ben pijamayla çok rahat ettim tek zorluk çektiğim tuvalete gittiğimde birisinin bana yardım etmesi oldu.gecelikle pansuman sırasında zorlandım pijamayla hemen açıldı ve rahat ettim ayrıca yatağa inip çıkarken daha rahattım.unutmadan söyleyim sezaryandan çıkınca hiç doğum yapmış gibi olmuyorsunuz.aynı karın boyutunda kalıyorsunuz :) (tabi bu sırf hastane için geçerli 1 hafta sonra karın tamamıyla iniyor).o yüzden hastane için bol ve rahat giyecekler alın özellikle iç çamaşırı çok çok rahat olsun ve yüksek belli olsun.normal doğum diye hazırladığım doğum çantamda geceliklerim dardı ve iç çamaşırım çok yüksek bel değildi :( ben bu konularda sorun yaşadığım için size de anlatmak istedim).dışarıda da giyebileceğiniz bir pijama takımıyla evede gelirsiniz.sizin için rahatlık olur.ve en az 2 takım yanınızda olsun benim geceliğim dardı hemen çıkardım.ilk pijamam kan oldu ikincisi sonda çıktı battı evden pijamalarım geldi :) resimlerde hiç şık durmuyordum.


jildando

Bir de hastane sıcak oluyor, doğum sonrası sizde normalde olduğunuzdan daha çok terliyor ve pişiyorsunuz, kışın doğum yapıyorum deyip kalın birşey almayın sakın. ben kızımı Ağustosta oğlumu Ocak ta doğurdum ikisinde de aynı geceliği kullandım, hatta kızımda oda klima çalıştığı için daha serindi.


gulebrunaz

mutlaka önü açılan bir üstü olmalı kıyafetin. Birde sabahlık da iyi olabiliyor. Yürümek için yataktan kalkınca üşütmemek için ideal.Pijama ve gecelik ikisi hemen hemen aynı. Avantajları ve dezavantajları var ikisininde yazılanlar da gösteriyor. Ben ikisinden de almıştım yedekli olarak. Ama sıcaklık konusunda yine de tedbirli ol derim ben. beni üşütme tutmuştu çünkü sütten olduğunu söylediler. hem sen üşürsen bebekte gaz ihtimali artıyor diye biliyorum. Allah kolaylık versin şimdiden. hayırlı doğumlar :):)


scandinav

doğumda ve doğum sonrasında mutlaka gecelik.. ve sıcak uzun çoraplar.. ben de kışın doğum yapmıştım.. aldığım bütün pijama takımları kaldı. sezeryan oldum ve değil pantalon giyecek eğilecek halin olmuyor.. 

mutlaka ve mutlaka her halikarda gecelik.. lohusalık ta bile sadece gecelik giydim. Göğsünün düğmeli ve açılabilir olması emzirme açısından faydalı..

kolay gelsin!!nesejoy

kesinlikle birkac tane gecelik + pijama  bulunsun yaninizda. pijama ben hic kullanamadim (komplikasyonlu oldugundan ayaga kalkmam ve sondanin cikmasi uzun surdu). ilk gun zaten sonda oluyor, sonda ile pijama giymek imkansiz. sonra da kanama devam ediyor filan derken gecelik cok daha rahat oluyor. lekelenme, terleme ihtimaline karsi da yedek mutlaka alin derim. ben 3 tane gecelik degistirmistim.

 bir de ince sabahlik koridorda yuruturlerken rahat oluyor.


Penny

Mutlaka gecelik oneririm, dogum sonrasi kanama oluyor, camasiri falan degistirmek cok daha kolay, uzerine sabahlik alabilirsin rahatsiz olursan..


ilkayoz

gecelik daha rahat oluyor ama bir sürü al yanına çünkü hiç terlemediğin kadar çok terleyip pis hissedeceksin kendini,ben hastanede 5 gün kaldım,2 gecelik 2 pijamam vardı,geceliklerimi yıkayıp kurutup tekrar giymek zorunda kaldım sonuçta bütün gün üstünde kalacak.


pearly

ben de normalde gecelikle rahat edemem. ama hastanede doğum sonrası hep gecelik giydim. diğer arkadaşların da söylediği gibi özellikle sezeryan sonrası gecelik daha kullanışlı. özellikle koyu renk bir gecelik almanızı tavsiye ederim. açık renk gecelikte göğüs pedinin belli olması rahatsız edebiliyor.


dieleg

pijama giydirmemişlerdi hemşiler bana sadece önden düğmeli (emzirebilmeniz için) gecelik...Cevaplamak için Üye ol