kayınvalidem ile ilgili bir sorum var lütfen yardım edin

ceydaaaa35 soruyor: 7

merhaba anneler,


Size baştan yazmak istiyorum derdimi. Biz mart ayında samsuna taşındık eşimin işi nedeniyle 7 ay kaldık ve tekrar kayseriye dönmek zorunda kaldık ekim ayında kayserideydik burdan geldiğimizde ev satın aldık ama evin tadilatları nedeniyle eve henüz oturamadım 2 aydır kayınvalidem ile oturuyorum en az 1 ay daha oturucam. KAyınvalidem kızıma aşırı düşkün aşırı yani. Biz samsundaykende 15 günde bir gelip uzun süre kalırdı. Kayınvalidemle şimdiye kadar hiç karşı karşıya gelmedik ama son günlerde artık canım sıkılmıya başladı. O olduğu sürece kızımla hiç irlikte olamıyorum. Yemeğini yediriyor, uyutuyor, banyosunu yaptırıyor, üstelik gece yanında yatırıyor kızım şuan 14 aylık evet ben çok yorgun hasta olduğum zamanlarda ben buna izin verdim ama şimdi önüne geçemiyorum o varken kızım bana hiç gelmiyor benden uzaklaşıyor diye korkuyorum kızım çok cana yakın herkese gider yabancılık çekmez fakat kayınvalidem ona bir anne gibi davranıyor benim artık zoruma gidiyor ve çocuğum benden uzaklaşacak diye korkuyorum. Lütfen bana yardım edin aklım çok karışık artık bazı şeyler çok batmaya başladı bu durum normal mi yoksa anne olduğum için ben mi çok hassas davranıyorum yada bunalımdamıyım kızımı ondan resmen kıskanıyorum napıyım ben şimdi? anneye bağlılık ne zaman oluşuyor ?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


zumre

annesini tanıyor bebekler tabi ama kime bıraktığımız önemli. bu kadar kaptırmamalı kendini kv. noluyoruz, herkes haddini bilsin. kendi çocuğunu büyütmüş otursun köşesinde. karışmasın.


fiyonk

Ben de fistikcik a katiliyorum.. Bu kadar rahatsiz ettigine gore alttan almaya gerek yok, bosvermeye gerek yok ama tartisma yaratmak da sart degil.. Ben yapayim de, sen yap, birkac kezden sonra yeltenmez herhalde.. Yetisemezsem yardim isterim, cok yoruldun son gunlerde dersin.. Her sey tamam, gece yaninda yatirmak nesi hem..


buglemmm2010

merhaba,

eşinizle konuştunuzmu bu konuyu_?bence herkes konumunu bilmeli..ben misafirliğe gittiğimde bebeğim benimle ilgilenmiyor,gidiyor bebiş varsa  onunla oynuyor.gel diyorum gelmiyor. ama evde tam tersi  dibimden ayrılmıyor.böyle olunca  üzülüyorum.ama bebiş onlar.ben bu durumu bile hor görürüken  seniki birazfazla. KAyınvelidenle konuşman  lazım güzel güzel bana  göre.cevabından  anlarsın  yaklaşımını zaten sende ona göre davranırsın.Onu sen doğurdun !


yenibaba

1 ay daha dayan sonra kendi evine geçtiğinde kendi düzenini oturtur daha rahat olursun. O zamanda benzeri sıkıntılar yaşar isen bence önce eşin ile bunu paylaşman daha yararlı olur zira gelin-kaynana ilişkileri hassas olabiliyor buda kolaylıkla yanlış anlaşılmalara yol açabiliyor.

Tabi onunda bir anne olduğu ve sana elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığınıda unutmamak gerek.


TATLI_CADI

kayın validem değil ama komşum benim bebeğimin annesiymiş gibi davranıyor:)sık sık gidip geliyoruz..hatta bir defasında çay devrildiği için kızım korktuğunda ben kızımı teskin ederken kucağımdan alıp kendi teskin etmeye bile çalıştı! ben de senin gibi kıskanıyorum,hoşuma gitmiyor.inatlaştım hep.bir bahaneyle elinden alıyorum çocuğu.karnı aç diyorum,altını değişicem diyorum..açık açık yüzüne söyleyemem ama,davranışlarımla onun bakmasını istemediğimi belli ediyorum..

bana kalırsa rahatsızlığınızı dile getirmektense davranışlarınızla duygularınızı anlatmaya çalışın.kayınvalideniz torununa çok düşkünse lafının olması hem kırıcı olur hem belki sorun olur,hele de beraber oturuyorsanız


Sheeda

şunun şurasında 1 ay kalmış biraz daha sabredin, bence kalbini kırmayın. Hem torunuyla ilgilenmesi sevmesi ne kadar güzel . Hem çocuk bu kimi ne kadar severse sevsin annesinin yeri başkadır. Kendi evinize geçtiğinizde her şey yoluna girer. Bunları hiç düşünmeyin bile. 


urassmommy

bir gelin olarak kayınvaldelerın ne yapsa bızlere yaranamayacagını dusunuyorum.benım kayınvaldemde hıcbısey yapmaz ama emınım b u kadar abartılı yapar yanı bana yardım edersede rhatsız olacagıma emınım.sız kayınvaldeler hıcmı ortanız yok sızın?senı kzım gbı sevıyorum dersınız iş yapmaya gelınce kacarsınız.oglunuzun yanında canım kızım cicm kızım.ya göz boyamayın yada oldugunuz gbı görunun.11 aydır uyuyamadım bıgunde gelıp bana sormadı kayınvaldem bıgıun ben bakayım ben yatayım yanında dıye ....cemıle38 senın durumun aslında cok kötu degıl bence kayınvaldenle bır ara yol bulun hıc lafı dolandırmadan konus.klasık gelınler gbı ıcınde buyutme ..kayınvaldende olgun davranır senı anlar umarım .bız ne kadar beklentı duyarsak o kadar hayal kırıklıgına ugruyoruz.sımdı benımde oglum var ılerıde gelınımden hıc beklentı duymak ıstemıyorum ben onu kızım gbı sevmeye calısırım ama hıckımseye dısarıdan bırı kendı aılesı gbı yakın olamaz.ben kayınvaldemın öz kızı gbı olamam oda benım annem gbı olamaz.bence ınsanlar evlenıp aıle kurunca her ıkı kişide kendı aılesınden uzakta oturmalı yoksa sorun cıkıyor.
Cevaplamak için Üye ol