Sirus, ilkbeş ve yeşilköşk anaokulları hakkında tecrübe ve diğer olası anaokullar..

Idil_79 soruyor: 6

Merhabalar,

Kızımı yuvaya vermek için anaokulu araştırmasına başladım. Şu zamana kadar 6 anaokulu (Sare Şafak, Renkli Köşk, İlkbeş, Sirus, İzci, Yeşil Köşk) gezdim. İlkbeş Aanokulu sınıflarının biraz küçük gelmesi dışında güzeldi. Fiyatının da diğer baktıklarıma göre fazla olması benim için sıkıntı oluşturdu. Ama Nazlı Hanım'ı, yaklaşımını ve sistemini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Sirus ve Yeşilköşk Anaokullarını da beğendim. Şu an çok kararsızım.

Bu okullarla ilgili tecrübe, duyum ve deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. En temelinde seçim kriterleri olarak neleri esas almak ve nelere bakmak lazım, deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Bunların dışında şurası muhakkak görülmeli dediğiniz bir yer varsa (Erenköy, Göztepe civarında) paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Sevgiler,

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elizselin

Benim kizim 2 yasinda ve 2 aydir her gun 2 saat yesilkoske oyun grubuna gidiyor. Ayrica 2 arkadasimin da kizlari tum gun gidiyorlar. Genel anlamda cok memnunuz ancak tabi beklentilerinizin ne oldugunu tam olarak bilemiyorum. Temiz, ilgililer ve en onemlisi kizim cok iyi vakit geciriyor.


Idil_79

Merhaba Elizselin,

Açıkcası ben de okulu ve sahibinin yaklaşımını beğendim.  Sirus ile arada kaldım, o yüzden annelerin tecrübelerine danışmak istedim.

Tekrar teşekkürler, umarım hayırlı bir karar vereceğim. Çocuklarımız için en iyisi olsun..

Sevgiler,

 

İdil


Idil_79

Merhaba Napae,

 

Ben Merdivenköy Sirusü gördüm, kolej değil sadece anaokulu idi. Gördünüz mü? Bilginiz var mı?

Teşekkürler,

İdil


sule_karabacak

merhabalar ben kozyatağında oturuyorum yakınlarda okul ararken internet saolsun bu sayfayı buldum ,bu sayfa süpermiş uzun uzun inceledikten sonra bende okulları gezmeye çalıştım. aslında montessori olduğu için izci anaokulu biliyordum. Eltimin kızı da ordaydı ve ilkokula çok hazır başlamıştı okumayı hemen sökmüştü. ama burda ki bazı olumsuz yorumları görünce tereddütte kaldım. neyse gittim ki okul el değiştirmiş. çok iyi karşıladılar oldukça güleryüzlüllerdi bu benim için çok önemli çünkü neyse okulu gezdik okul çok güzeldi bina ahşap köşk ama dört yıl önce yapılmış arkasında kocaman bir bahçesi ve tam 5 katı var. merdiven konusunda tereddütlerim vardı ki çocuklar yemeğe iniyorlardı ikindi yemeğine orda inerken görünce rahatladım başlarında 3 öğretmen tıpış tıpış iniyo minnoşlar. görünce  rahatladım. sınıflarda biraz montessoriden bahsettiler neyse genel konuşmaya başladık. ençok hoşuma giden şeyleri sıralıyım.

- Okulu evli bir çift yönetiyor ve çocuklarınında kendi okullarında olmasıı beni baya rahatlattı. özellikle hassas bir çift olduunu söyleyebilirim. Süper*****
- Okulun arkası gerçekten büyük ve güzel bir bahçeye sahip bahçede havuz bile kurmuşlar kocaman bir oyu alanı olması avantaj***
- bir öğrencinin montosori sunumu diye bir video izletiler çocuk inanılmaz 4 basamaklı sayıları falan toplayıp çıkarıyodu. çok hoşuma gitti ben ikiye giderken falan yapıyodum sanki bunları***
-okulun her ay çocuklara hazırladığı bir dergi var izci anaokulu dergisi ama her çocuga özelyapıyorlarmış ve içinde çocuğun o ayki gelişimi ve pedagog psikolog neyse onun gelişim raporu oluyoırmuş. bayaa renkli bir dergiydi o ay ne yapcaklar ne ders görceklr tüm detaylar vardı. en çok yıldızı buna veriyorum*****
-montesori okulları pahalı diye düşünüyodum ama çevre okullarla aynı fiyatı verdiler 5gün 1250 tl****
-yemek listesine de baktım güzeldi mevsim sebzelerini kullanıyorlarmış. halden geliyormuş.
süt ürünleri sütaş mutfağı gezerken gördüm yağları yudum.

kısacası izci anaokulu beğendim ama aklımda birde sare şafak var ona da bakıp kararımız vericem onu da burdan detaylı yazarım kızlar:)

yarın da işten erken çıkarsam tabi ki...


biret

Sare Şafak Anaokulu ile ilgili yorum yazacağınızı yazmışsınız. Burası ile ilgili düşünceleriniz nedir?


izci_Anaokulu

Değerli annelerimiz, babalarımız;

 sağ olsun bir velimizin uyarması sayesinde  bu internet sayfasında kurumumuz İzci Anaokulu hakkında gerçeklerin çarpıtılarak, aslı olmayan bir senaryo paylaşıp kurumumuzu yıpratma ve yaralama kampanyası yapıldığını öğrenmiş bulunuyorum. Konu ile ilgili bir iki önemli noktaya açıklama getirmek isterim.

İzci Anaokulu mart 2013 itibari ile tüm kadrosu ile tarafımızdan satın alınmıştır. Bu tarihten itibaren okulun eski binası da terk edilmiş yeni 4 yıllık betonarme üzerine, çelik ile kuvvetlendirilmiş ahşap kaplama bir binaya taşınmıştır. Okulumuzda her türlü emniyet önlemi mevcuttur.

Okulumuzda hali hazırda 12 sabit 5 part-time eğitmen görev almaktadır. Tamamı konularında uzman ve yardımcı öğretmenlerimiz dahil üniversite eğitimli öğretmenler ile çalışmaktayız. Branş öğretmenlerimizin hepsi de alanlarında kariyer sahibi önemli eğitmenlerdir.

Okulumuzda Montessori eğitim metodu uygulanmakta olup Oxford üniversitesi dil okulu ile 5 gün İngilizce eğitimimiz mevcuttur. Montessori eğitimimizin gereği okulumuzda hiçbir zaman ödül ve ceza yöntemi uygulanmamakta şeker, kurabiye vb. şeyler motivasyon unsuru olarak tüm geçmişinde kullanılmamış ve kullanılmayacaktır.

Okulumuzda ki yemek ve sağlık konularında Anadolu Hastaneleri doktorları tarafından profesyonel danışmanlık hizmeti almaktayız. Okulumuz hakkında detaylı bilgiye aşağıda ki tanıtım kitapçığından ulaşabilirsiniz.

http://www.youblisher.com/p/1233606-Izci-Anaokulu-Tanitim-Kitapcigi/

http://www.youblisher.com/p/1229334-/

 

Lütfen bu mecrada ki karalama mesajlarına itibar etmeyiniz.

 

Çocuklarımıza paha biçilemez. Onlara en iyi hizmeti alarak,  yüreğinize sinen bir okula vermeniz ve mutlu olmanız dileklerimle. İyi günler.

 

İzci Anaokulu Kurucusu

Seyhun KurtoğluCevaplamak için Üye ol