Gece uykusu -aglamak

esma2012 soruyor: 10

Bebegim gece uykusuna 8 gibi yatiyor. 2aydir 30dk bi aglayarak uyaniyor ve hemen sakinlesmiyor. Kucagima alip sakinlestiriyorum yada pispisliyorum ve uyuyor. En son 11gibi tam uykuya geciyor. Bu 30dk bi aglayarak uyanmalar neden oluyor acaba?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


bnycan

Malesef bizde 1.5 saat arayla hala devam


nilan

8 de mi uyuyor? Bizimki 10 dan once yatmiyor. Hatta su an ayakta ;(Gunduzleri uyumuyor mu, kacta yatip kacta kalkiyor acaba?


bnycan

Gec yatmak nirmal degil max. 9 olmali bebek onlar daga ama bi gece kalkmalara cozum bulamadim


neretva

Uyku saati normal. Bunlar gece yaşanan ayrılık endişesi. Bizde de 6-8 ay arasında oldu saat başı uyanır ve derin uykuya geçtikten sonra (11:00) uyanmazdı. Kendi kendine bıçak gibi kesildi. Uykuya nasıl geçiyor? Kucağınıza almadan, sırtına elinizi koyarak ve sessizce ben buradayım, uyku vakti gibi şeyler söyleyerek uyuyabilir mi acaba? Eğer kolayca uykusuna dönemiyorsa gece terörü de olabilir. Uykudan önceki 1-2 saati basit aktivitelerle geçirmeye çalışın. Loş ışıkta, mümkünse 1-2 oyuncakla. Söylememe gerek yok ama tv olmasın. Susuyor da olabilir, kaldırmadan sulukla veya biberonla su vermeyi deneyebilirsiniz.


esma2012

Derin uykusuna gecene kadar 30 dk bi uyaniyor. Suda veriyorum memede emiyor. Zaten emerek uyuyor ama uyandiginda meme istemiyor. Yataginda cok cabuk sakinlesip hemen uykuya gecemiyor. Kucagima alip ninni soyleyerek yine uykuya devam ediyor.



birtutamanne

merhaba 
bızımde aynı durumumuz var 
benım kız oglen bır saat uyur sonra 5 gıbı 1 saat daha uyur ondan sonra uyumak nedır bılme gece 1 den once uyumaz
gecen haftalar 11 gıbı yatıyordu ama dedıgın gıbı sık sık uyanıp aglıyordu dısten oldugu kanaatıne vardık dısı cıkınca uyanmalar kesıldı ama busefer cok gec yatıyor pofffff


CokBilmis

Televizyon izlettiriyor musunuz? TV olması şart değil, herhangi bir ekran?

Bu arlar farklı br şeyler yaşadınız mı? Taşınma, hastalık, bakıcı değişikliği veya anneyi üzen bir olay?


esma2012

Cokbilmis tv seyretirmiyorum ama bizim alt katta 3yasinda bi kuzen var o seyrettikce nilde goz ucuyla seyrediyor. Yani 5dk falan. Tv ile ne ilgisi var merak ettim.

Farkli biseyler yasamadik hersey yolunda.



becanim

bizde erken yatıyoruz, en geç 9'da yatmış oluyor, ama derin uykuya dalması bizimde zaman alıyor, özellikle son bir haftadır, çok dönerek uyumaya başladı, bi huzursuzluk belirtisi var gibi, bizim henüz dişimiz yok, acep dişler mi geliyor diye düşünüyordum, ama aydan da olabilir diyorum buradaki yorumlardan, ama bizimki öyle sizin ki gibi susmayan bi ağıt değil, ağlıyor gibi oluyor, meme , su , yada emzik verince dönüp geri uykuya geri dalıyor, sizin ki dişten de olabilir mi acaba ?


becanim

isimler, doğum tarihleri aynı olunca aynı dönemde bu kızlar aynı şeyleri yapıyorlar , o nedenle pek yardımcı olamadım, kelin ilacı olsa hesabı oldu ama idare et :)



Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Cocugum hic birsey yemiyor lutfen yardim edin? 8

hiraninannesi 2Y
Son: derya275,

rEflü ve uyku 4

nevvera 4A
Son: ezgkar,

Mastit mi? 1

emineaslihan 4A
Son: z_annesi,

Uyku ike ilgili 5

denx 8A
Son: derya275,