bıngıldakdaki çöküklük ?!

buhar soruyor: 8

merhabalar..
kızım iki aylık .. ve dışardan bakıldığında bıngıldaği baya baya çökük görünüyor.. elle kontol edince daha çok belli oluyor.. oldukça endişeliyim, doktoruna sordum d vitaminiyle geçer dedi ama hiç bi değişiklik yok .. nedir ne değildir bilen , yaşayan varmı aranızda:(

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Promete

Merhaba. Hiç endişelenmeyin. Aynı şeyi  ben Oğlumda Yaşadım. 1,5 Yaşına kadar sürdü bu belirginlik ama zamanla kayboldu. sıkıntıya Girmenize gerek yok


Marlasinger

Sıvı yetersizliğinden dolayı bıngıldağın çökük olacağını öğrendiğimde oğlumda 2 aylıktı.Telaşla doktoruna sormuştum.İçiniz rahat olsun hiçbişeyi yok hatta 1-1,5 yaşında kapanır ve bazen kalp atışı gibi attığını görürsünüz demişti.
Kızım 1 yaşında hala bıngıldağı kapanmadı.
Siz de içinizi ferah tutun endişelenmeyin;)


buhar

evet bende bunu duyduğumda çok endişelendim .. kakası çok cıvık nerdeyse sıvı gibi, bundan doalyı sıvı kaybı olabilirmi diye düşünmüştüm hala düşünüyorum aslında..
 bende zaman zaman kalp atışlarını görüyorum bolgıldağında.. inşallah bişey olmaz ya..
teşekkür ederim ilginiz için arkadaşlar..


selencem

Daha cok minik, korkmayin kapanir. Bizimki cok saci oldugundan goruntude bir sorun yoktu ama o kadar cokuktu ki ben elleyemezdim. Sonucta iyi yikayamadigimdan konak bile oldu. Hala kapanmadi tabi ama azaldi, merak etmeyin. Kakasi da normal, ilk 3 ay bizimki de sureli civikti. Hatta puskurturdu altini acinca, o kadar civikti :)) Simdi kati gidaya gectik ve kaka kivami koyulasti. O ikindikca ah diyorum ne kolaydi civikken :)Marlasinger

Zaten bu dönemde kakaları baya cıvık oluyor eğer yeteri kadar çiş yapıyorsa(günde 5 kezdi sanırım) yeterli sıvı alıyor demektir.


Aysegul_Yagmur_Irmak

A aaa bu gayet normal birşey diye biliyorum. :) Oğlumun saçı yok denecek kadar az olduğundan gözle kalp atışı gibi ünip çıktığı bile görünürdü, bıngıldak en geç 1 yaşında kapanıyor, o zaman düzelmiş oluyor.


buhar

ya evet çok normal bıngıldağın açık olması , olmazsa problem zaten .. yaşına girince kapanır diye biliyorum bende.. ama benim sorunum o değil aslında:) bılgıldağın çökük olması arkadaşlar.. normalde bılgındağa elle yoklayınca fark ediliyor açık olduğu .. lakin bizde uzaktan bakılınca bile bılgıldaktaki üçgen gayet çökük bi şekilde belli oluyor.. bununda sıvı kaybından dolayı olduğunu duymuştum onun için endişeliydim.. ama sağolsun arkadaşlar yeteri kadar aydınlattılar.. sanırım artık endişelenmiyorum :))


Aysegul_Yagmur_Irmak

Çok fazla çökükse su kaybı derler evet ama tabi doktorlar bilir en doğrusunu. İlk bebekte böyle endişeler çok oluyor. İkincide daha rahat oluyor insan. :)


Cevaplamak için Üye ol