Yemek yeme düzeni

yesimk soruyor: 3

bu zamana kadar mama sandalyesinde yemeğimizi yiyorduk. ama artık sandalyede yemek yerken ayağa kalkıp ilginç hareketler yapmaya başladılar. kemerlerini taksam da bi şekilde çıkmayı başarıyorlar.bundan sonra nasıl bir yemek yeme düzeni kurmaya çalışsam acaba? mama sandalyesinde yedirmeye ısrar mı etsem yoksa sandalyeleri kaldırsam mı? yere bırakınca dolasıyorlar öyle gelgit yemek yedirmek istemiyorum.yere oturtup bez falan mı sersem diyorum.


 mama sandalyelerimiz ikeanınkilerden. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nilinmasali

selam:) ev içerisinde ve bir öğün için yere örtü serip yemelerini beklemek cok zor çünkü,oturup yemiyor kalkıp gezecek ellerini sağa sola sürecek,ve en istemediğim şey olan geze geze yeme eylemini gerceklestirecek,balkonda yada bahçede ara öğünler için yapıyorum bunu ama yemegin sonunda hortumla su tutup yıkasam anca temizlenir hale geliyor:)

Çok sevdiği ve problemsiz yediği seyleri ( fırında sebze,köfte,salata gibi) normal sandalyede yiyor,ama sulu yemekler,çorba vs de bu imkansız,istemediği zaman masayı alt üst edebiliyor,bu yüzden akşam yemeklerini bizimle masada(çok mutlu oluyor),diğer öğünleri kendi sandalyesinde yiyor, kendi sandalyesinde önüne kesinlikle kendi yiyebileceği birseyler   veriyorum


yesimk

Mama sandalyesine devam. Başlarından ayrilmiyorum mecburen. Bazen kendileri yiyor bazen ben yiyecege ya da duruma göre. Iki tane olunca zaptetmek zor oluyor ama napalim. Cevaplar icin tesekkurler.


damlaecrin

mereba benim kızım 4aylık ve mama yiyor aksam 8de yatıyo ve arada uyanıyo  mamasını yiyip tekrar yatıyo ama bu arada gaz cıkarmıyo nekadar denesem de olmuyo uykulu ve cıkarmadındada gündüz rahatsız oluyo mama yiyemiyo gecenin verdi rahatsızlıklar oluyo gece napmam gerek cıkara bilmesi için cok deniyorum ama uykulu olmuyo öneri olanCevaplamak için Üye ol