36 gunluk bebeğimin gelişimi. .

haydibebegim soruyor: 5

Merhaba, bebeğim 36 günlük oldu.yasitlari ile ayni gelişimi gösteriyor mu merak ediyorum. 36 günlük bir kız. .sürekli ağlıyor. Kolik .sakin durduğu anlar az çok az. Onunla konuşuyurum bol bol şarkı ninni söylüyorum.benimle göz kontağı çok kurmuyor.  Çok az bakıyor yüzüme. İsık ve sese ilgisi var. Etrafına bakıyor ilgileniyo o çok kısıtlı sakin olduğu zamanlarda. Sakin olduğu anlar bebeklerin çıkardığı sesleri çıkarmıyor. Sadece sessiz bir şekilde oturup bakıyor.uykuda gülüyor. Uyanikken de güldu bikaç  kere .ama bilincli sosyal bir gülücük mu emin değilim. Sizin yeni doğan bebeklerin gelişimleri nasıl acaba? Bizim kiz sanki biraz geride mi😕endişe ediyorum..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


haydibebegim

Lütfen  yardım  😕


ayazlali

İçiniz rahat olsun, yeni doğan için bütün anlattıklarınız çok normal. Sosyal gülücüklere, göz temasına daha var. Bebeğinizi çok inceleyip karşılaştırmayin, bu sizi sadece mutsuz ve tedirgin eder. Bebeğinizin tadını çıkarın, o uyuyunca uyuyup dinlenmeye, bol bol su içmeye odaklanin. İlk üç ay bebeğe alışmaya, kendinize bakmaya, kısacası bebekli hayata geçiş için kendinize izin verin. İlk üç ay ne siz ne de bebeğiniz özel bir beceri kazanmak zorunda değil. Emiyorsa, kaka çiş yapıyorsa herşey normal.


ilknur

Bebeğiniz daha çok küçük. Dünyaya geleli 36 gün olmuş daha. 40 bile çıkmamış. Biraz zaman  tanıyın kuzucuğa. Huzursuzluğu da ağlaması da, koliği de çok çok normal. Işığı bir süre ayırt bile edemiyorlar. Gülücükler, tepkiler bir kaç ay sonrasının hareketleri. Sağlıkla keyifle büyütün bebeğinizi.


haydibebegim

Çok çok teşekkür ederim 😊zihinsel engelliler öğretmeni olunca böyle  kaygılı oluyor insan malesef. .😕


mrslikbr

Oglum otizmmi diye kafayi yemis bir anneyim sonuc kendimide oglumuda bosuna mahvettim suan 28 aylik cok sukur gelisimi gayet yerinde.bebeginizin goz temasi ve sosyal gulusu icin cok erken kendinizi yipratmayin anneliginizin tadini cikarinCevaplamak için Üye ol