avent isis pompaya uyan cam biberon var mı ve pc biberonu kısa süre kullanımda BPA geçer mi?

p_nar soruyor: 6

Merhaba,

Avent isis göğüs pompası ve biberonlarım var. Maalesef BPA sız değil. BPAsız olanlara da tam güvenemediğim için cam biberon almaya karar verdim. 
Avent pompadan memnunum. 
1. pompaya uyan cam biberon var mı başka markada?
2. kendi biberonuna sağsam ve cam biberona aktarsam BPA geçer mi?
Şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


nilaylilayla

bu biberonlar kaynatıldığında(steril işlemi sırasında yada içine kaynar sıvı koyulduğunda) daha cok pba salınımı olmakta,sütü oda sıcaklığında içine koyacağınız için, çok etkisi olacağını düşünmüyorum..bpa'sız olanlara niye güvenmiyorsunuzki?


ediluj

Bencede bunlar bilinen markalar,BPA sızın deyip BPA içereceklerini düşünmüyorum,bu kadar hassas bir konuda boyle bir şeye cesaret edemezler diye düşünüyorum.Cam biberonlar anne sütü için uygun olmadığına dair üniversitenin yaptığı bir araştırma var(sütün içindeki yararlı maddeler cama yapışmakta sütün kalite bozulmakta diye,karadeniz teknik üniversitesinin yaptığı bilimsel bir çalışmada,gogle den araştırabilirsiniz)Bende Avent pompa kullnıyorum chicconun BPA sız biberonları pompaya uyuyor..bebek mağazalarında deneyerekte alabilirsiniz..sevgilerimle


p_nar

Cevaplarınız için teşekkürler.

Nilaylilayla, BPAsız olanlara, belki onlardaki maddelerin de zararlı olduğu sonradan ortaya çıkar diye güvenmiyorum. Cam alayım bari içim rahat etsin dedim.


bebegimoldu

Pınar merhaba,
Avent'in cok begenilen sut saklama kapları var: Via kaplar.
10'lu setten alırsan içinden 2 adet adaptör çıkıyor. Bu adaptörün bir ağzını via kaba, diğer ağzını pompana takıp direkt içine sağabilir ve sonra da avent biberon başlığını takarak bebeğine direkt biberon olarak verebilirsin.


Via kaplar PP'den yapılmıştır ve bpa içermez. Bu şekilde bebeğin için sonra da kullanacağın süper süt ve yemek saklama kapların, hem bpa free pompan ve hem de bpa free biberonun olur.

Via kaplarla ilgili detaylı bilgi burada.

Bu arada Avent BPAsız biberonlar da uyumlu pompana uyumlu tabii.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler
p_nar

sonradan okuyacaklar için bilgi:

chicco cam biberon aldım, uyuyor..


tansus

http://www.bebekchik.com/?urun-5104-P-Avent-Natural-Cam-Biberon-120-ml-Tekli.html


bu adreste avent cam biberonlar var, tıklayın hanımlar hadi kolay gelsin...Cevaplamak için Üye ol