bebeğimin uykusu

felah soruyor: 1

ah ah ben hiç alışkın değildim oğlumu saatlerce uyutamamaya... bu aralar bir haller oldu bebeğime sallama ile de olsa gündüz uykularında uyuyunca 2-3 saat uyuyan bir bebeğim vardı. şimdi her uyku saati bir merasime dönüştü. düzen diye bir şey kalmadı. gece uykusuna da zor yatmaya başladı. saatlercedenemediğim yöntem kalmıyor. ne yapacağımı şaşırdım. diş çıkarma döneminde olabilir diye düşündüm görünürde pek belirti de yok ama... kendi kendine uyumasını sağlayıp düzene girmesine yardımcı olabilir miyim bilmiyorum. farklı yöntemler duydum ama bebeğimiincitmeden psikolojisini etkilemeden bu sorunu çözmem lazım.çünkü her geçen gün daha da zor olmaya başladı. bana önerileriniz var mı? tecrübesiz de olsam okuyup araştırıyorum evladımı  nasıl daha sağlıklı yetiştirrebilirim diye. ama çevre önemli bir faktör. önceden kendisiuyuyordu ne güzel hafta sonları gittiğimizde yerini yadırgıyor diye kendilerine itiraf edemeyen babanne kucağında sallamaya alıştırdı, sonra ayağa terfi etti. şimdi hiç bir yöntem kar etmiyor. ah şu büyükler severken zarar vermeseler. söyleyince alınganlık etmeseler de en iyisini annesi bi,lirdeseler. çok mu şey istiyorum allah aşkına. işte sonunda büyükbir sorun olarak çıktı karşımıza bu dururm.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


pamuk_sekerin_annesi

bebekler arada bi her konuda huysuzluk ediyorlar, çok ta telaşlanmayın derim ben. netten falan bakıyosanız bi sürü yöntem söyleniyo bilirsiniz. benim 9 aylık oğlumda sallanarak uyuyodu.yaklaşık bir ay oldu sallanmayı reddediyo ağlıyo. yatıramıyorum bile dizime. emerken uyuyo bi aydır.
 uyku arkadaşı ve müzik deniyeceğiz bu ara. galiba çok okuyan ve araştıran genç anneler olarak herşey rutin işlesin istiyoruz buda bizi strese okuyo:) biraz zaman sonra elbette bu tepkileri değişir bebişinizin. ama çooook haklısınız bu büyüklerin tutumuyla ilgili. o konuda napıcaz onu bilmşyorum işte:)Cevaplamak için Üye ol