bebeği 14 aylık olup hala yürümeyen arkadaşlar...

SEREL soruyor: 10

bizim ufaklık hala tutunarak gidiyor.elini bıraktığımızda bir iki dakika duruyor hop emekleme pozisyonu yada koltuğa atıyor kendini.biliyorum her bebeğin yapısı faklı ama ben biranönce yürüsün istiyorum.bu durumda olan arkadaşlar yürümesini sağlamak için yaptığınız şeyler varmı önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


mibrim

Ben 18 aylik yürümusum oğlum da 15 aylik yürüdü. Bir an önce yürümesi için birşey yapmadım ilk arabamı falan vardı ama işlevinden çok önündeki oyuncakları ile oynardı. Zamanı gelince nasılsa yürüyecek emin olun..


ayberke

Lütfen kendinizi ve çocuğunuzu yormayın.Üzülmeyin mutlaka yürüyecektir.Geç yürüyen çocuklar daha dikkatli yürüyor.Daha az düşüyorlar.Kendi çocugum erken yürüdü ama keşke yürürmeseydi diyorum.Daha çok dengesiz hareketler düşmeler yaşanıyor.Zamanı gelince yürüyecektir.


minikprensim

Benim bebeğimde bu ayın 25 inde 14 aylık olacak..Koltuklara tutunup yürüyor , hatta bir kaç adım da atıyor ama maalesef benimki de tam olarak yürümüyor..Ben de onu cesaretlendirecek şekilde çalıştırıyorum..Fakat zorlamıyorum..Zamanı gelince yürüyecektir


ozlemdevrim

Benim oğlum da 15 ayını doldurmasına 2 gün kala yürüdü..16 aya kadar yürümeleri gecikebiliyor, hiç dert etmeyin, yürüyecek..


ozgu_naz

14 ayımız aralık sonunda bitti. ve yaklaşık 20 gündür falan yürüyor. tutuna tutuna bütün evi geziyordu. iki adım atıp yere atıyodu kendini. sonra bir sabah baktım koşuyor:) ne  zaman hazır hissederse ozaman yürüyecektir. 18 aya kadar yolu var. sonra eski günleri arayacaksınız. 2 dakika durmuyor çünkü hep yürümek istiyor şimdipolen

oğlum 14. ayın sonunda yürüdü,şimdi tutabilene aşkolsun:) zamanı gelince yürür,bu sefer de yürümeden evvel daha iyiydi,şimdi durduramıyorum dersin:)


SEREL

bütün cevaplarınız için teşekkürler,içim rahatladı.onlar sağlıklı olsunlarda napalım bazı şeyler biraz geç olsun:)


lopikcim

Kızım 14 aylıkken yürüdü, bir çoğuna göre geç sayılabilir...Yürümeden önceki son ay adım atmaları başladığında babayla ben karşılıklı durup bize gelmesini isterdik, elimizde bazen sevdiği bir oyuncak olurdu.Her seferinde biraz daha uzaklaşırdık birbirimizden.4-5 adımlar 7-8 adımlara 10 lara çıkmıştı...kudik

benim büyük oğlum 12 aylıkken yürüdü ve düştü sonra korktu 3 ay daha emekledi ve 15 aylıkken yürümeye başladı ama gerçekten geç yürümesi kemik gelişimi açısından daha faydalı birde bebişiniz tombişse oda etkili oluyormuş küçük oğlum biraz topluca o yüzden aynı ayındaki bebekler çivi gibi basarken benimki pat düşüveriyor artık takmıyorum canı sağolsun geç olsunda güç olmasın :)))


aysudezafer

benim kızım da hala yürümüyo. elinden tutup yürütüyoruz. bekliyoruz, dr.beyninde bitiyor iş dedi, ne zaman yürümek isterse o zaman yürü dedi. dert etme, bende dert etmiyorum artık... chıcco yürüteçi var ama sadece ön kısmındaki oyuncaklarını severek kullanıyor...Cevaplamak için Üye ol