bebeği 14 aylık olup hala yürümeyen arkadaşlar...

SEREL soruyor: 2

bizim ufaklık hala tutunarak gidiyor.elini bıraktığımızda bir iki dakika duruyor hop emekleme pozisyonu yada koltuğa atıyor kendini.biliyorum her bebeğin yapısı faklı ama ben biranönce yürüsün istiyorum.bu durumda olan arkadaşlar yürümesini sağlamak için yaptığınız şeyler varmı önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


aysudezafer

benim kızım da hala yürümüyo. elinden tutup yürütüyoruz. bekliyoruz, dr.beyninde bitiyor iş dedi, ne zaman yürümek isterse o zaman yürü dedi. dert etme, bende dert etmiyorum artık... chıcco yürüteçi var ama sadece ön kısmındaki oyuncaklarını severek kullanıyor...


pakize_efe

benim oglum 15 aylık yurudu. 1 yas kontrolunde ortopedi kontrolu yaptırdıgımızda doktor herhangi bir yerden tutunup ayaga kalkıp sıralayıp sıralamadığını sordu. bunu yapabilen cocuklar er gec yurur demisti. dediği gibi de oldu. merak etme, kendi haline bırak. gercekten kendileri ne zaman şsterlerse o zman yuruyorlar. benim oglum biz misafirlikteyken birdenbire sanki gunlerdır yuruyomus gıbı yurumeye basladı. agzımız acık kaldık.  
Cevaplamak için Üye ol