2 soru...

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


jildando

1.) Mama sandalyesine takılabilen oyuncaklar var, vantuzla takılıp donen seyler, bu yas için uygun. Onları deneyebilirsiniz. Ayakta dolanırken yemek yemeğe bende karşıyım ama sandalyeye oturtup bir yandan oynayıp bir yandan yiyebilir bence.
Bir de mama sandalyenizin markası ve modeli rahatsız olabilir. Bizde İlk başta chicco poly vardı, bir sure kulandık ama cok gomuluyordu. Şimdi ikea nın kini kullanıyoruz , cok daha rahat. Onda da ilk başta kendi masasını koyuyordum. Masa yı çıkartıp bizim yemek masasına yaklaştırdım, hem oyun alanı buyudu hemde tam anlamı ile bizle sofrada oturmaya başladı, şimdi çok buyuk keyifle oturuyor.

2.) Ferber yontemine ben karşıyım o yuzden birşey diyemeyeceğim, ama yatır-kaldır deneyebilirsiniz.
Esas oncelikle uyku rutini oluşturmak en faydalısı. Banyo, temiz bez ve pijama ( bu arada sakin ortam) ilgiliyse biraz masal, şarkı yada kitap okuma, son defa beslenme ve yatağa yatış gibi.
Oğlumu bırakıyorum kendi kendine uyuyor ama kızımda uyuyana kadar  yanında kalırdım. Bir de benim yatamaya giderken uydurduğum bir şarkım var. Altını değiştirirken ve pijama giydirirken hep onu soyluyorum. Gunduz alt değiştirme için başka bir şarkı uydurdum:)


onat2807

hduran a katılıyorum.Mama sandalyesinin tepsisini kullanmayı genellikle bizimki de sevmiyo,masaya yaklaştırıp önüne kavanoz kapağı,plastik ve silikon aletlerden koyuyorum onlara bayılıyo:)Bi dene bakalım,umarım işe yarar.
Bebeği ağlatma taraftarı değilim,dayanamam zaten.Ama 6 ay sonrası deniliyo bu yöntem için geç kaldığını sanmıyorum..


PRENSESIMMM_2010

1-canım benim ben mama sandalyesi almadım hiç almayıda düşünmüyorum zaten erken oturdu bizimki ve biyerdede oturup durabilecek bir bebek değil o yünzden başıma gelecekleri bildiğim için almayı düşünmüyorum.Biz genelde yemek vakti kendi acıktığını belli etmeden asla bişeyler yemiyoruz çünki isteyen bir bebek çok az az yer ama yer ister mızmızlanmaya başlayınca saatine göre ne vermem gerekiyosa karşımda sandalyeye oturturup yada kucağım alaırım genelde sandalyede oturur önlüğünü taklınca nerdeyse yanıma gelir zaten ymeğin sonuna doğru sıkılır yere bırakırım gel şunu al aa bak şuda var tadına bak falan derken 3-5 lokmada öyle yer ama ben masadan hiç kalkmam...
2-ben artık tam bir rutin buldum yatma zamanı tokalarıi,ev ayakkabıları ,ve yeleği varsa yeleği çıkıyo biberonla az su içiliyo kendi uydurduğum şarkı eşliğinde emişiyoruz  ve o ara yarı uyur yarı uyanık yatağa koyuyorum çook uykuus varsa dalıyo yoksa benimle yatakta eli yüzümde uyuyo yada kalkıyoruz çok ısrar etmiyorum 1-2 saat sonra tekrar ama bu sefer mutlaka dalıyo;)
ferbere karşıyım yapamam yatır kaldır yöntemini 3 gün uyguladım ve sonuç şu andaki durumumuz:))ama işe yaradı en azından kendi uykuya dalıyo artık bi ara hatta 4 ay kadar kucağımızda döne dolaşa uyuttuk hatta bazen yine çok diş vs olayımız olunca çare yine kucakta ama ben 1 aydır hiç kucama almadım benim almıyacağımı biliyo çünki taşıyamıyorum bide bazen 1 saat dolaştığımız oluyo hanfendinin keyfine ama gece çok huysuzlanınca baba giriyo devreye mecburen...umarım işine yararr canımm....Cevaplamak için Üye ol