9 aylıkken uçak yolculuğu

Kitapcokseveranne soruyor: 10

Selam, biz Doruk'la ilkkez bu bayram uçak yolculuğu yapacağız. Kulaktan duyduklarıma göre pusetle havaalanında uçağın kapısına kadar gidebiliyormuşuz. Orada puseti teslim alıp çıkışta tekrar alacağımızı bildirebiliyormuşuz. Bu doğrumu? ayrıca bebekleriyle uçak yolculuğunda uzman arkadaşlar püf noktalarını ve neye hazırlıklı olmalıyız, aklımıza gelmicek bir detay varmı? bilgi verirlerse şahane olur.

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


zynptr

Merhaba,  oğlum 6 aylıkken ilk uçak yolculuğumuzu yaptık. Evet check-in yaparken pusetiniz olduğunu belirtiyor ve uçağın  kapısına kadar puset ile gidebiliyorsunuz. Orada görevliler puseti uçağa alıyor. Koridor tarafında oturmanızı tavsiye ederim, bebeği sıkılırsa dolaştırabilmek için. Kalkış ve inişte de mutlaka ya emzirin ya da emzik verin kulakları tıkanmasın..Biz de tek sorun sıkılması oldu  uçak içinde dolaştırdık..Biraz daha fazla oyuncak alsaydık yanımıza  diye içimden geçirdim..Bizim tecrübelerimiz bunlar:)


dandi01

Bizde ilk yolculuğumuzu 29 ekimde yaptık, kısa bir yolculuktu, sıkılması dışında bir sorun olmadı. Oyuncak sayısını arttırmak iyi fikir, kesinlikle koridorda oturun. Gerçi internet üzerinden yapılan check in de sadece cam yanı koltukları veriyor, öyle olursa da yapacak birşey yok. Birde koltuk üstü aydınlatmalarla acayip oyalanıyorlar, onu açıp kapatıp eğlenebilirsiniz.


gurbettebiranne

digerlerine ek olarak
yaniniza sizin icin ve bebek icin elbise almaya unutmayin
bazen ucak bebekleri midesini alt ust edebiliyor


Kitapcokseveranne

teşekkürler hepinize. gerçekten aklıma gelmeyecek şeyler yazdınız....  insallah güzel bir yolculuk geciririrz bizde...


blackcrow

ben THY dışında bir havayoluyla gitmedim ama duyduğum kadarıyla, diğer havayollarında puseti kapıya
kadar götüremeyebiliyormuşsun. bir sormakta fayda var.
emziriyormusunuz yoksa biberonla mı besleniyor? Bizim sıpa sıkışık ve yeni ortamlarda emmeyi reddediyordu, uçakta çok sorun olmuştu çünkü iştahı açılıp yanımızdaki tüm mamaları içmişti. hostesten yeni mama için su istemek zorunda kalmıştım.
biraz daha büyüdüğünde, kucağımda ayağa kalkıp, arka koltuktakilere gülücükler dağıtmıştı. şansımıza arkadakiler çocuk sever tiplerdi de, bayaa oyalandı böyle.
ayrıca oyuncaklar birkaç çeşit ve daha önce görmediği şeyler olursa, daha çok oyalayabilrsin.Yasemina

1. Kulaktan duyduklarıma göre pusetle havaalanında uçağın kapısına kadar gidebiliyormuşuz. Orada puseti teslim alıp çıkışta tekrar alacağımızı bildirebiliyormuşuz: evet dogru, ama belki de havayoluna gore degisiyordur. Biz Easyjet ile uctugumuzda ucaga binmeden onceki son kontrole dek pusetle geldik, orada teslim aldılar, vardıgımızda da puseti herkesin valizinin cıktıgı korukten degıl farklı bir noktadan teslim aldık.

2. Easyjet ayrıca kisinin yanına iki adet, gerekirse buyuk caplı, bebek ekipmanı almasına izin veriyor. Ornegin 1 mama sandalyesi bir oto koltugu gibi.

Ama siz TR icinde mi olacaksınız yoksa yurtdısında mi bilemiyorum. O yuzden tavsiyelerim bunlarla sınırrlı kalacak. Emzik kullanıyorsa inisten yarım saat once, ve ucak kalkar kalkmaz emzigini verin veya emzirin veya sulugundan su/meyve suyu vb. birsey icirin, agır yedirmeyin (cıkarabilir basınc farkından), muhakkak extra kılık kıyafet battaniye (havalandırmalart fena esebiliyor) bulundurun, uzun bir yolsa kendiniz icin rahat ayakkabı corap, uyumak icşn goz bandajı vb.

Biz de bayram tatilinde ucuyoruz, ozellikle yemek buyuk sorun olacak, hepimize Allah kolaylık versin.
Yasemina

Bu arada,

Dandi01'e koridorda oturtma konusunda katılamıyacagım.
Cunku koridordan hostesler geciyor surekli, cay/kahve/yiyecek servisi yapıyorlar ve bunlar cocugun basına vb. dusebilir. Ortada oturması, yer yer sol sag koltuklara gecirilmesi daha isabetli olur.


Kitapcokseveranne

biz denizliye gidiyoruz arkadaşlar. mak. 1 saatlik bir yolculuk. oyuncak hic almamayı düşünüyordum şimdi bir gün önce gidip bir iki yeni oyuncak alacağım mutlaka. Doruk malesef ne emzik ne biberon emiyor. Belki suluğuna su koyarsam onu içer yada zaten sabah erken olacak emzirme işini uçağa kadar ertelerim kolay olur. eşimle gidiyoruz. o yüzden orta ve koridoru alacağım koltuk olarak. ikisinide denemiş oluruz. pusetimizide alacağız. thy ile gittigimiz icin kapıya kadar alıcaklar demekki sizin yazdıklarınızdan anladığım. yine 2 gün önce arayıp bir soracağım. tekrar teşekkürler hepinize.....Yasemina

siz yine de oyuncak vb. alın isterseniz, nitekim THY'de rötar cok oluyor, oyle bir durumda havaalanında oyalamakta işinize yarayabilir


GulcanDeniz

Oğlum 9 aylıkken Pegasus'la İstanbul'dan İzmir'e uçmuştuk. Puseti kapıya kadar götürebilmiştik.
Arkadaşlar yazmış, emzirmek iyi geliyor diye, ama sizinki emmediği için su içmesi iyi olur. Zaten emzirmenin işlevi yutkunmasını sağlamak, böylece kulaklarda oluşan tıkanıklığı gidermek.
Suluk da iş görür bence...

Bizimki yolculuktan hiç sıkılmamıştı. Ön ve arka koltuktaki yolcularla, yanımızdan gelip geçen hosteslerle ilgilenmişti. Onlar da ilgiye karşılık verince eğlenceli olmuştu.

Umarım siz de keyifle uçarsınız...Cevaplamak için Üye ol