Mama degisimi

selencem soruyor: 8

Aptamil conformil mamasi kullaniyoruz sut yetmezligi ve gazdan dolayi. Ancak doktorumyz normal aptamile gecin dedi. Bir anda mu gecmek lazim, iki mamayi karistirsam mi? Bu konuda tecrubesi olan var mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


selencem

Super fikir, ben de oyle yapiym. Tesekkur :)


gokcee

valla sen bılırsın tabı ama ben gectım bı anda ve hıc bı tepkı vermedı bızımkı...bu ; tadında aman aman bı fark olmadıgı ıcın yada kerem bu tarz degısıklıklere tepkı veren bı cocuk olmadıgı ıcın olabılır bılmıyorum..ben mesela ıkı hafta once artık 1 yasını doldurdugumuz ıcın aptamil junior a da bır gece bı anda gectım..onada bı tepkı vermedı aynen ıcmeye devam ettı..acıkcası ben barız buyuk tad farkları oldugunu dusunmuyorum..afiyet olsun:))


alpine

biz de aptamil, conformil ve hipp kullanmıştık. karıştırdığım olmadı hiç. bir öğün birini, bir öğün diğerini şeklinde gittik. sorun olmadı.
yalnız, doktor değişikliği yaptık bir ara. yeni doktora conformil kullandığımızı söylediğimizde, conformilin hala üretiliyor olmasına şaşırmıştı. o dönem conformil kullanmadığımız için nedenini sormamıştım. isterseniz araştırabilirsiniz.


alpine

gaz sıkıntısı olduğu dönemde conformil kullanmıştık biz de. bahsettiğim değişimler daha ileriki aylarda gerçekleşti. bie de günde 1 ya da en fazla 2 kez mama takviyesi yapıyorduk. bu nedenle çok etkilemedi belki. ama erken dönemde, hele gazlı dönemlerde, ani geçişlere cesaret edemezdim.

conformil konusunu cumartesi kontrolde unutmazsam sorarım :)selencem

Conformile bizim doktor da vayilmiyor ama gaz yuzunden mecbur kaldik. Hala da gaz sorunumuz var, o yuzden ben donusumle verecegim bir sure. Yoksa bizimki de tadini umursamiyor mamalar arasinda, hipp filan da denemistik hepsini ayni icmisti :)


gokcee

Conformile bizde kullandık ılk 3 ay..keremin cok gaz sıkıntısı olmadı ama yınede önlem olarak vermıstı doktor..hatırlıyorum da baya zor bulunuyodu hatta..marketlerde olmuyodu genelde..ben bı eczaneye sipariş veriyodum..sonradan bızde doktorumuzu degıstırdık..sımdıkı bu konuda ne dusunur bılmem ama bı arakadsımın da cok farklı bı milupa cesitı kullandıgını bılıyorum hatta onun kullandıgını ondan baska hıc bı yerde de gormemıstım..bunların kullanımının yaygın olmaması bı tarafa her yerde de bulunamıyor olması dusundurucu aslında...


nitroma

bizimki bebelacla basladı.kabızlık olunca conformil verdik ama almadı.ben de organik diye hipp vermeyi istiyordum.conformile de hippe de pat diye gectik.conformili açlıktan öldü yine de almadı.ama hippi sevdi.onunla devam ediyoruz artık hep.dr a da sorduğumda hangisini seviyorsa onunla devam edin dedi.bu arada biz artık ek gıdaya geçtik selencat.dr kontrolunde cok az kilo aldıgını ogrendik cunku.boyu iyi ama kilo azdı.bir de ben başından beri hep dr browns biberon kullandım.azıcık olan sutumu de mamayı da hep onunla verdim.maşallah hiç gaz sorunumuz olmadı.yedikten sonra direkt koyuyorum ben sırtını falan pat patlayıp gaz çıkarma olayımız bile olmadı hiç.denedin mi bilmiyorum ama aklında olsun.


selencem

Gaz coktu bizim, simdi daha iyi ama hala nurse harveys kullaniyoruz. Zaten gaz ustten cikiyordu da "pirt" sorunumuz vardi :) Biz daha ek gidaya gecmedik. Bu ay aptamile gecis, bir dahaki ay ek gida. Simdilik donusumlu veriyorum, bir sorun olmadi.


Cevaplamak için Üye ol