Dmsa sintigrafi nerede çektirebiliriz?

nilayc soruyor: 3

Arkadaşlar merhaba,

Bir konu ile desteğinize ihtiyacım var. Oğlumun her 2 böbreğinde de grade 1 genişleme var. Voiding yapıldı bir geriye kaçış tespit edilmedi. Şimdi dmsa sintigrafi çektirmemiz gerekiyor. Bu işlemi anadolu yakasında yaptırabileceğimiz tavsiye edeceğiniz bir merkez var mı?

Dmsa filmle böbrekte fonsiyon kaybı olup olmadığına bakacağını iletti dr.muz. Ya böyle birşey varsa bizi neler bekliyor? Bir kaç gündür çok moralim bozuk

Dönüşleri için şimdiden teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


burcaksahin

Ben bursada yaşıyorum. Burada Acıbadem veya Medikal Park çekiyormuş. Ancak doktorumuz özellikle Mac3 cihazı olan bir yerde çektirin dediği için, o cihaz da Medikal Park'ta varmış. Orada çektirdik.

Mümkünse doktorunuza cihaz işini bir sorun sonra araştırıp bulabilirsiniz sanırım.

Voiding sonucu böbrege geri kaçış yani reflü yoksa böbreklerde fonksiyon kaybı olmama ihtimali çok yüksek. İçinizi rahat tutun lütfen.

Çok gecmiş olsun.


burcaksahin

Genişleme böbrekte mi? Böbrekten çıkışlarda mı?


ayberke

Merhabalar bende anadolu yakasında 2009 yılında hospitalıum ümraniyede kendim için çektirmiştim.(o zamanlar muayene fark ücreti dışında ekstra ücrette ödememiştim.numune hastanesinden sevkim vardı)Gayette normal güzel bir şekilde çekmişlerdi.Ama çocuk için nelere dikkat etmek gerekir onu bilemem.Cevaplamak için Üye ol