En ergonomik kanguru

pedodontist soruyor: 3

Merhaba Esimde ve bende bel fitigi var. Hayret ettigim sey hamilelik sirasinda hic agrimin olmamasiudi. Acikcasi en cok endise ettilgim sey buydu hsmilelik boyunca. Cunku parestamol kesmiyor bel agrisini. Simdi de kanguru almaya karar verdik ama sadece omuzlara yuk binince zorlar mi diye endise ediyoruz. Bebegin agirligini tum sirta yayan bir kanguru var mi?? Sadece omuzlara degil de tum govdeyi destekleyen bir urun biliyor musunuz??

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kuzum


kesinlikle ergo baby http://www.ergobabycarrier.com/ ya da linkteki slingler http://www.babyslingo.com/

bende ilk başta babybjörn vardı ancak ergo baby ve babyslingo dışındakiler bebeği askıda gibi taşıyor. dediklerim ise bacakları açarak bebeği anneye sarmalıyor. ayrıca doktorlar da bebeğin bacaklarının açık olarak taşınmasının en sağlıklısı olduğunu söylüyorlar. diğer kangurularda zaten 1-2 saatten fazla tavsiye etmiyorlar. ben şu an ergo baby kullanıyorum çok memnunum. uğraşması yok, tak çıkar. ancak 4 aydan küçük bebekleri bacakları ayrık taşıyamayacağınız için ayrı bir aparat satıyorlar. ilk 4 ay onunla, sonra onsuz taşıyorsunuz. çok uzun süre takıp geziyorum,ağrı falan yok. dünyaca kabul görmüş bir marka. açıkçası ergo baby almadan önce "yok canım babybjörnden iyisi yoktur herhalde "diyordum ama sonra anladım ve okudum bebeğin en sağlıklı taşıma şeklinin nasıl olduğunu. ergo baby e-bebek mağazalarında satılıyor bu arada.


selencem

Babybjorn aldik ama bel destegi olmadigi icin pek kullanamiyoruz.


kuzum

hulyavetuna'ya katılıyorum; en ergonomik kangurunun bile hem bebek hem anneye eziyet olduğuna. Ancak ergobaby dışında. ergobaby'de çalışan tanıdığım falan yok bu arada, yani ısrarla reklamını yapıyor gibi oldu ama ergo gerçekten farklı.Cevaplamak için Üye ol