O gün geldi çattı...Tuvalet üzerine

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


irmiksmum

Bende 22 aylik olan kizimla ayni durumdayim 1 aydir tatilde deniz kenarinda olmaktanda faydalanrak bezsiz dolasiyor ama gel gor ki cani istemezse klozete oturtamiyorum bende ayni sizin gibii banyo kandirmacasini kullaniyorum oturunca sorun yok amac oturana kadar. Yalniz 3 gundur disari cikarken bez taksamda kuru geliyor eve kadar sanrim ilerleme vaar bu yas icin demem o ki ne kadar az bezine yaparsa kardir diyip devam edicez sanirim . Tuvalet egitimi 2 yas inatlariyle birlesince cekilmez olabiliyor tabi..

Yanlis yaptiginiz bir sey oldugunudadusunmuyorum tum cocuklar gozumuzun icine baka baka ortaligi yapaiyor ne yazikiii:))


CokBilmis

Hatanız şurada, ki çoğu anne yapıyor bu hatayı:

Siz "Çocuğum bir gün çişini kakasını söyleyecek" diye bekliyorsunuz.

Böyle bir şey yok, atın kafanızdan. Kendi kendine çişini kakasını söylemeyecek.

Altını açın ve asla bağlamayın. "Bez bitti, yenisi de yok" deyin. Etrafa yapa yapa öğrenecek. Benim kızımın tamamen öğrenmesi 2 ay sürmüştü mesela.

Gece ağlayarak uyanması zaten artık hazır olduğunun göstergesi. Yatırdıktan 1-2 saat sonra uykudayken kaldırın ve çişini yaptırın. Eğer uykusu ağırsa oturağını yatağına götürebilirsiniz (ben hala öyle yapıyorum, hatta aklıma geldi, çişi salmadan oturağı götüreyim hemen cevabı sonra tamamlarım) :)

Çişini hissedip tutmak istiyor ama uyku sersemi elinde olmadan kaçırıyor ve bu da sinir yapıyor. Eğer olur da kaçırırsa hiç yıkamaya filan kalkışmayın. Bacaklarını silin geçin, sabaha yıkarsınız.

Gün içinde de ilk başlarda her yarım saatte bir tuvalete SİZ götüreceksiniz. "Tuvaletin geldi mi? TUvalete gidelim mi?" sorularını sormayın asla. "Gel bak sana ne göstereceğim" deyip, tuvalete götürün. Hakikaten de hoşuna gidecek bir şeyler gösterin ki bir dahaki sefere de isteyerek gelsin.

Zamanla süre uzayacaktır. 1 satte bir, 2 saatte bir derken birkaç ay içinde 6 saat tutabilir hale gelecektir.CokBilmis

Eğer kakasını tutuyorsa, kakasını yaparken poposu gerçekten de acıyor olabilir.

Sıcak suyun içinde oturtun ve poposuna bol bol asidi alınmış zeytinyağı filan sürün.

Katı dışkı anüste minik çatlaklara yol açıyor ve bu da acı hissi yaratıyor.Cevaplamak için Üye ol