Acil yardım lütfen sütüm yok:(

yusuf_eymenn soruyor: 10

mama vermemek için elektrikli pompa aldım ama sütüm bir iki damla tek gelio ne yapcam ben yaa yardımcı olun lütfen:(

Bu soruyu cevapla


30 Cevap


gulidem

Benim de basta sutum yoktu, su gibi bir sivi geliyordu sadece. Bol bol dua ettim oncelikle. Ya Rabbi rizki veren sensin, yavrumu da rizkini kolayca veriver diye. Bol bol da amzirdim, bebek zaten anneye yakin olmak icin de emiyor, sadece doymak icin degil Bir de o uydukca uyudum, yanimdan da su sisesini ayirmadim. Dua sayesinde stres gidiyor, su ve uyku sayesinde de gogusler doluyor insallah.


sibelkrc

Benimde sütüm yeterli değildi mecburen bebeğim aç kalmasın diye mama verdim. Çocuk doktorumuza bu sorunu ilettim ve o bana metpamid bulantı hapını 8 saatte bir kullanmam gerektiğini söyledi ve kullandım gayet güzel sütüm oldu. Hapın hiç bir yan etkisi yok sadece süt kanalllarını açıyor. Doktorumun adı prof. Dr. Özer Pala'dır.


Demet_y

çok ilginç ilk defa duydum denemekte bir zarar olurmu acaba :))


sibelkrc

Kesinlikle herhangi bir zararı yok ben bebeğimi emzirdiğim sürece mükemmel sütüm oldu. Çevremdeki herkese söylüyorum, hatta doktorumun eşi harward üniversitesinde hemşirelik okumus bir bayandır o göğüslerime baktı ve senın sütün bu bebeğe yetmez çünkü yok denecek kadar az demişti ve hemen bunu kullanmam gerektiğini söyledi. Kendi kızıda 2 sene boyunca kullanmış. Doktorum mükemmel iyi bi doktor yani gözüm kapalı her dediğine güvenir inanırım.


eczzeliha

yazılanları okuyamadım acelem var. tekrarım varsa özür dilerim önemli diye yazmak istedim. sağarken stres yapmayın. az gelecek olmayacak derseniz olmuyor. bebeğinizi düşünün. kuru incirden komposto yapın onu tüketin. bi de bol su için. sağarken de doğru pozisyonda durmanız önemli. yanlardan masaj yapın ya da yavaşca destek verin. tıkanmış kanallar varsa işe yarıyor. umarım tez zamanda bol bol gelir sütünüz inşallah.nurus

makine ile sağmaya başlayınca elinizde memenize hafif hafif masaj yapın.hafifçe sıkın.baştan uca kadar ovun ..bende çok işe yarardı.gelmez gelmez sonradan da fışkırırdı..


zuhalcingu

benim bir kaç önerim olacak inşallah işine yarar.. öncelikle stres prolaktin hormonunun salgılanmasını engelliyor. neyse derdin ondan hemen kurtul. kuru kayısıdan (gün kurusu) hoşaf yapıp içersen verecği enerji ile süt miktarın artar. ve tabi arkadaşların da bahsettiği daha bir sürü şey.  ancak yan etkisi emziren annelerde prolaktin hormonunu artırmak olan bir bulantı ilacı var. günde üç kere tok karna. tabi biraz sık acıkacaksın bu yüzden ama bebeklerimiz için değer. yurt dışında bu ilaç üzerine makaleler yazılmış tan etkileri yok denecek kadar az olduğu için emziren annelere önerilebileceği filan söyleniyor..  adı motilium. ben kullandım ve çok faydasını gördüm. ilk gün mucize bekleme. üç günden sonra sütün üç dört katına çıkacak. ha bi de emzirmekden vazgeçme. bebekle göğsün temas etmeli. prolaktini aranızdaki sevgi dokunuşları ve bakışmalar üretir. Allah yardımcın osun.


yusuf_eymenn

ayy inş.hala deniyorum ama dur bakalım
suzimeli

Yusuf eymen, son durumdan haberdar eder misin lütfen? Ben de aynı dertten muzdaribim, ne yapacağımı bilemedim


pisipisicik

alkolsüz bira dene yada malt içecekleri iç acayip süt yapıyor ben denedim ve sütümü durduramıyorum şuan...Cevaplamak için Üye ol