bebekle tatil

daghanihal soruyor: 4

arkadaşlar doktorumuz ısrarla kemik gelişimi için tatile gitmemizi öneriyor ama benim bebeğim çok huysuz gaz sıkıntısı hala devam ediyor elde sallanarak uyuyor..bebek arabasında gezmek istemiyor normal arabada yarım saatten fazla durmuyor işte böle bir bebeğim var sizce tecrübeli arkadaşlarım tatil için tavsiye edeceğiniz bebeğim ile okadar yolu çektiğime deyecek yerler varmı nereye gitmeliyiz kararsızım ne yapacağım ya tatil kabusa dönerse zaten zor emiyor ek gıda ve oturma olayıda askıda henüz..yardımlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kuzununannesi

daghanihal hanım benoğlum 2,5 aylıkken alanyaya tatile gittim yol yaklasık 10 saat suruyor yasadıgım sehirden..

ve hiç bir sorun yasamadım.. her duyan aklınızı mı kaybettiniz diye tepki göstersede gayet keyifli bi tatil oldu bizim için..

gerci bebegim uslu maşallah, sıkıntılı bi çocuk degil

belki hava degişimi oğlunuza iyi gelir, belli mi olur??

bu konu biraz piyango gibi, cunku benim oglumda dısarı cıkınca huysuzlanıyo ama 10 gun sehir dısında olmayı hiç yadırgamadı miniğim..


Damla

Bebeğiniz henüz 4 aylık, oturmayabilir, katı gıda için de zamanı var. Benim oğlum da o zamanlarda çok gazlıydı ama tatiller hep iyi geldi. Her tatilimizin dönüşünde bir kronik sıkıntımız kendiliğinden aşıldı. Bakarsınız güneş de bebeğinizin gazına iyi gelir. İmkanınız varsa uçakla gidin ya da çok uzak olmayan yerleri tercih edin. Sorularda tatil diye ararsanız daha önce de tatil tavsiyeleri verilmişti, size fikir verebilir.

İyi tatiller :)


albatros

Merhaba daghanihal ,
Ben de 2 aylıkken İzmir ve Ayvalık'a gitmiştim. Oğlumun akşamları ağlama nöbeti ve gaz sıkıntısı vardı. Öncelikle gece  (ya da uyuduğu saatlerde)yolculuğu tavsiye ediyorum. Dönüşte uyanıktı, hava sıcak ve pencere açamayınca zorlanmıştık. biz 3 kişi gittik, böylece nöbet saatlerinde daha rahattık.  Gideceğiniz yerin temizliğinin sizin temizlik anlayışınıza uyması, rahat hareket edebilmeniz çok önemli. İzmir'de bir gece kaldık, otelde pek rahat edemedik. Ne de olsa geceleri gürültü yapıyoruz diye zorlandık. Ben hem süt sağıyor hem de mama hazırlıyordum, otelde biraz zorlanfım. Ayvalık'ta bir tanıdığımızın evinde kaldık. Orada çok rahat ettik. Oğlum da dışarıda olmaktan mutluydu. Genelde bebeklere hava değişimi iyi geliyor. Rüzgarda kalmadığı sürece fazladan sağlık sorunu yaşayacağınızı zannetmiyorum.
Ben 15 günlükken azar azar dışarı çıkarmaya başladım, temiz hava oğluma hep iyi gelmiştir.
Doktorunuza katılıyorum, 50 faktör ve üzeri koruma kremi ile akşam üzeri saatlerinde güneş çok iyi geliyor. Yanınızda her ihtimale ilaçlarınızı da almanızı öneririm. Sizin rahat edebileceğiniz bir yere giderseniz, ikinizin de güzel bir tatil geçireceğine inanıyorum... 


iremerdilek

Bu dönemde sling kullanmanızı öneririm. Gaz problemleri de azalır. Devamlı kucağınızda olacağından huysuzluğu da kalmaz, güzel güzel uyur. Benim oğlum da gazlı bir bebekti ama anne-babası o kadar gezenti ki alıştı. 2 gün evde kalsak kapıyı gösteriyor bana şimdi :)

Sevgiler,
IremCevaplamak için Üye ol