Uyku

mehmetdoruk soruyor: 4

uykusuzluk için anneler neler yapıyor. ben gece boyunca defalarca bebeğime kalkıyorun ama tekrar (bebek uyuduğu zaman bile) uykuya dalmakta çok zorluk çekiyorum.sabaha kadar bebeğim uyusa bile ben ayakta. sonra bütün gün bitkinlik yorgunluk. ne yapabilirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozgeoyku

cok sorulan bir soru ve cvbi kisiden kisiye gore cok degisiyor kalkmak cok zor geliyorsa gece emmesini biraktirabilirsiniz ben denedim ama aglamasina dayanamayip yine verdim cozumu yaninda yatmakta buldum artik eskisi kadar cok uyanmiyor emmeye uyanirsada ben kalkmadigim icin uykum cok acilmadan tekrar uyuyorum eskisine oranla daha iyi uyumus oluyorum....


neretva

Anladığım kadarıyla sizin sorununuz bebeğinizi uyuttuktan sonra uyuyamamanız. Bu çok doğal, onu dinliyorsunuzdur, ha uyandı ha uyanacak diye stres içinde uykunuz kaçıyordur. Bir de bebekler çok gürültülü uyuyorlar, uykularında bir dolu ses çıkarıyorlar. Gece beslenmesini 7-8. aya kadar kesmemelisiniz. Zaman içinde uyandığı saatler düzene girerse biraz rahatlarsınız. Mesela gece 2'de ve sabah 5'te kalkıyorsa, aralarda uyanmayacağını bilip uyuyor insan. Hatta bunun için bu saatlerden önce kalkıp o daha uyanmadan emziriyordum ben. Bazen işe yarıyordu. Kesin çözüm 6. aydan sonra odasına geçirmemiz oldu. Uykusundaki mıkırtılarını her an duymayınca ben de uyuyabildim. Ama o zamana kadar beraber uyumak da çözüm olabilir.


mehmetdoruk

NERETVA  BENIM DURUMUN AYNISINI ANLATTIN. AYNEN DURUM BU. İNSALLAH DEDİGİN GİBİ DÜZENE GİRER SONRA SONRA.TESEKKURLER


serbest

Bebeginiz kac aylik?Cevaplamak için Üye ol