hamileyken deniz

Antilop soruyor: 10

merhaba nurtiria anneleri!
arkadaşım hamile ve bir konuda kararsız,denize girme konusunda.ben kış hamilesi oldığum  için tecrübem yok.yaz hamilesi olanlar denize girdinizmi bir sakınca oluşuyormu??

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ediluj

Ben gecenyaz hamileydim,herhaftasonu denizdeydim,havuz enfeksiyon açıısndan çok önerilmiyor ama denizde sıkıntı yok,denizden çıkar çıkmaz moyosunu değiştirir kuru durursa daha sağlıklı..Yüzme hamilelere önerilen sporlardan biri..hem gebe için hem bebek için çok sağlıklıymış..


CiciAnne

Ben de kış hamilesiyim fakat gebeliklerde yüzmeyi özellikle tavsiye ediyorlar diye biliyorum. Hijyen konusunda deniz belki problem olur gibi geldi ama... doktoruna sorsa daha net bir yanıt alsa daha iyi olur belki.


ozdenin_oykusu

ben de geçen yaz çok sık giridim denize.ama doktorum havuza girmemem konusunda uyarmıştı.bir de denizden çıktıktan sonra ıslak mayo ile klaınmamamsı geekiyor


Antilop

teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz için:)


lopikcim

ben geçen yaz 2,5 aylık hamileyken yaz tatiline gittim, hayatımın en huzurlu tatiliydi diyebilirim, deniz kum ve aylaklık en çok ihtiyaç duyduğum zamanda benimdi:-)) hiç bir problem yaşamadım, deniz çok çok temizdi tabi ki gittiğim yerdeozgu_naz

bol bol girsin ancak sırt üstü yüzme öneriliyor


burcuefe

Hamilelliğimin ilk 4 ayını havuzda yüzerek geçirdim son 2 ayınıda denizde yüzerek geçirdim. Normal doğum yaptım ve inanılmaz kolay bir doğumdu, bir avazda derler ya benim ki öyle oldu.Ben bu kadar kolay doğum yapmamı hep yüzmeye bağlarım yani benim düşüncem tabii. .Eğer denizin yada havuzun temizliğine güveniyorsan ve doktorunda herhangi bir sorun yok yüzmende diyorsa bence hiç düşünme yüz.


balanne

Kramplara dikkat etsin. Bol bol yüzsün mutluluk hormonlari salgilasin doktoruda soyleyecektir.balanne

Kramplara dikkat etsin. Bol bol yüzsün mutluluk hormonlari salgilasin doktoruda soyleyecektir.


Gerdamar

ilk 3 ayı geçtikten sonra hic tehlike yok ben 4-5 aylık hamileyken girmistim . ama ilk 3 ay onermiyor doktorların cogu


Cevaplamak için Üye ol