balık ve balık yağı...

DoRuK_DiLeK soruyor: 4

merhaba,
ben balık yapamıyorum, hem sevmediğim için hemde yapmayı da bilmiyorum.
ama oğlumuda bundan mahrum bıraktığım için kendimden nefret ediyorum. minadex içiriyoruk. şimdi onu da içmiyor. dr zinco mega verdi. ilaç içmeye karşı bi ön yargısı var sıpanın. şurup şişesini gördüğü zaman kaçmaya başlıyor.
haftada 2 defa balık yediren anneler varmış burdan okuduğum kadarıyla. balığı nasıl yapıyorsunuz. nasıl yediriyorsunuz. kızartmamı yapıyorsunuz. ton balığı da olur mu? dışarda kızartılıp alınan balıklar konusunda ne düşünüyorsunuz.
bide hafta 2 defa yediren anneler, ölçüsü nedir. 1 tane küçük balık 2 mi 5 mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kedidirkedi

İlla balık yedirmenize ya da vitamin takviyesi yapmanıza gerek yok. Cevizde de bol bol omega3 var. Ben ceviz yediriyorum. Anneanneye gittiğimizde ızgarada uskumru yapıyoruz ya da dışarıda bazen gidip yiyiyoruz yine ızgara balık. Dondurulmuş da tercih edebilirsiniz. Şu İglo nun yeni çıkan poşetiyle sıcak suya atılıp pişirilen balıkları var, ya da yine İglo nun fish fingersları var, fırında pişirebiliyorsunuz diğer markaların aksine. Onlardan yapabilirsiniz.


DoRuK_DiLeK

cevabın için teşekkür ederim. kahvaltısına her sabah 1tatlı kaşığı ceviz koyuyorum. herhalde oda olması kafayı yerim. bu eksik kalma duygusu beni mahvediyor. bende igloyu duydum ama hiç denemedim. aslında bakmadım bile. dediğin  gibi yapıp iglo alayım bu akşam. çok teşelkkür ederim.


nisa43

ben somon balığı yediriyorum yağlıkağıda sarıp düdüklü tencerenin buhar sepetinde pişiriyorum bence hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durulmalı deneyin harika oluyor


psychomom

kendımıze yağsız ızgarada yapıyorum balığı,üzerine nar ekşisi,limonla bayıla bayıla yiyo kızım..Cevaplamak için Üye ol