PARK YATAKTA ALT DEĞİŞTİRME ÜNİTESİ GEREKLİ Mİ?

aslifatma soruyor: 10

Bebek odası haricinde, bizim odaya da ilk zamanlar için ufak bir park yatak almayı düşünüyoruz. Bu park yatakta alt değiştirme ünitesi gerekli mi sizce? Geceleri odasına götürüp alt değiştirmektense hemen yanımızda mı değiştirilir , hangisi daha uygun olur karar veremedim. Fikirlerinizi yazarsnız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


kitty

merhaba, park yatak iyi bir çözüm oluyor. ilk haftalarda doğum yorgunluğu, emzirmek, uykusuzluğa alışmak derken odanızda kalması hayatınızı kolaylaştırıyor. park yatak alt değiştirme ünitelilerden olursa iyi olur, bulamazsanız da bebeğin alt değiştirme masasına yerleştireceğiniz pedleride kendi odanıza getirerek oda değiştirmeden bebeğinizin altını değiştirirsiniz.


Sanemm

Park yataklar naylonumsu plastik görüntüsüyle ruhumu daraltırdı, bebeğimin de hoşlanmayacağı inancındaydım. İlk aylarda bebeğin mobilyasını (karyolasını) odamıza taşıyarak geceleri odamızda, gündüzleri ise anakucağında sesli ortamda yatırdık.

Odanız geniş ise bebeğin karyolasını odanıza taşıyarak buna çözüm bulabilirsiniz. Tabi bir de ilk günden bebek kendi yatağında sizin odanızda  yatarsa odasını ayırdığınızda alıştığı yataktan ayrılmadığı için daha çabuk adapte oluyor.


nisa06

gerçekten çok işe yarıyor tavsiye ederim.


ema

Bende park yatak almadım beşikte değiştiriyordum altını ama belim biraz acıyor çok eğilmek zorunda kaldığımdan şimdi alıştım alt değiştirme ünitesinde bebeğin altını değiştirirken dikkatli olmak lazım biraz hareketlenince düşme tehlikesi olur die düşünüyorum yani çok uzun süre kullanılmaz sanırım.


mmmmm

park yatak bizde var ama yolculuklar/tatiller disinda kullanmiyoruz(naylon, hava dolasimi yok vs), ama madem almaya karar vermissiniz alt degistirme bolumu konusunda fikrimi yazayim.

bebeginiz erkekse cis kazalari yasayacaksiniz. yani siz bezi degistirirken alti acikken fiskiye gibi iseyecek ve etraf kirlenecek. yatagin ustune gelirse isiniz zor. kiz olunca durum nasil bilmiyorum.

ayri bir alt degistirme mobilyasi almanizi tavsiye ederim. ikea'da felan ucuzlari var. bel sagliginiz ve bezleri havlulari toplamasi icin iyi oluyorsunny

chicco nun park yatakları kaliteli hava dolaşım sorunu olmuyor dolayısı ile alacaksınız iyi bir marka alın derim.


julyet

bebeğim doğduğundan beri bizim odamzda park yatakya yatıyor ben çok memnunum ancak alt açma ünitesini hiç kullanmadım bebeğim ağır olduğu için ve altındada destek olmadığı için efe içeri çöküyordu ve rahat olmuyordu, alt değiştirme örtülerini kullanarak kendi yatağımda aldım altını park yatak tavsiye ederim, genelde hepsinin yanları fileli oluyor zaten üstü komple açık olduğu için hava almama gibi bir problemlede karşılaşmadım


revve

Benim kızımda ağırlık olarak fazla olduğu için kullanamamıştım..Ama büyük rahatlık eğilmeden değiştirmek:)aslifatma

Park yatak konusunda da emin değilim aslında, bebek hareketlendikten sonra aşağı aldığında o bebeği indir-kaldır sonucu fıtık oluyormuşsun. Benim belim zaten sorunlu , şu önü inip kalkan beşiklerden mi alsam... Ya da yatağa bitişik beşiklerden mi... karar veremedim.

Yatak odası büyük olsa karyolasını odya alırdım ama maalesef küçük...


_anthemis_

madem karyolası var yatak odanızda park yatak bence sizin çok işinize yarar, hem taşıması da çok kolay, ayrıca alt açma ünitesi çok önemli çünkü koltukta kanepede değiştirmek eziyet olur, insanın beli çok ağrıyor. yüksek mesafeden kolayca değiştirirsiniz, çok eğilmeden..ilk zamanlar neredeyse bütün gün bebeğin altını açıp kapatmakla geçiyor çünküCevaplamak için Üye ol