çıldırmak uzereyim

arhanpoyraz soruyor: 10

20 aydır gece uykusu olmayan bir bebek olabilir mı? Gunduz 1.5-2 saat uyuyup aksam da 11-11.5 da yatan bir cocuk gece neden cok sık uyanır? Ayagimda sallayinca uyuyor beşiğine koyunda 10 dk sonra uyanıyor. Uykuda sürekli kipirdaniyor yan donüyor ters donüyor kalkıp oturuyor. Aklımı kaçıracak zaten iştahsız puturlu yiyememe problemimiz de var hangi biriyle mücadele edeyim Artık tükendim :( Allahım canını sag etsin de benim bebeğime de artık bir iyilik saglik rahatlık versin Bu arada 1 yasindan beri gozluk kullanıyor bebegin 8 numara hipermetrop ve 1.5 astigmat var Öleceğim üzüntüden :(((((

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


fattololo

Ah canim benim, gozu sorun etme teknoloji cok ilerledi, hele o buyuyene kadar ne kadar cok ilerler, eminim gozlukle ne sevimli oluyordur. Emziriyor musun? Uyku saatini biraz one cekip rutin olusturmaya bak. O saat cok gec. Gercekten sut icme dis fircalama, kitap okuma, biraz koklasma derken bunlar 30 dakika suruyor ve hergun yapilirsa hem onun hosuna gidiyor hem de cok daha cabuk uyumaya basliyor. Huzurlu uyursa lolo hic uyanmaz. Huzursuz uyursa, yatirirken sabrimi yitirip kizarsam, hadi yata artik desem sert bir sesle hem gec uyur hem de kesin altina kacirir. Lolo da 25 aylik.


iflah_olmaz

benimde oğlum tam 15 aylık.15 aydır da uyumuyor.neler denedim.odaları oyırdım.süt verdim,emzirdim,emzirmedim,sütü kestim,yatağı değiştirdim,gece çayı verdim,salladım,sallamadım,salıncak aldım,emzik hiç almadı,banyo yaptırdım,sakinleştirici müzik dinledik,ağlattım,odadan çıktım...................................................artık sadece büyümesini beliyorum.4-5 yaşına gelmesini...yemek de çok sevmez.varsa yoksa oyun oynayalım ister.24 saat oyna ne acıkır,ne uykum geldi der.DEDİM YA SABREDİYORUZ,GÜN SAYIYORUZ:-)))

 

 


yapii

bizimde uykumuz cok problemli sabaha karsi kalkip gezmeye basliyo.hic mi uyklu sersemligi olmaz bir cocukta anlamiyorum memeyide kestik 4 gun oldu iyice allak bullak olduk sonumuz neolur bilmiyirum


CokBilmis

Hem uyku hem de yemek sorunu olması, psikolojik bir sıkıntısı olabilme ihtimalini aklıma getirdi.

Örneğin ileri derecede göz bozukluğu olması, onu huzursuz ediyor olabilir.

Gözleirm 3 numara miyoptu, biraz da astigmatın vardı, hamile kalmadan göz ameliyatı oldum. Çünkü gece kalktığında o karanlıkta hele de astigmatın varsa, kör gibi oluyorsun. O şekilde bebek bakmak istemedim.

Astigmatı olmayan anlayamaz, mide bulantısı bile yapar, her şeyi yamuk görürsünüz, nesneler dalgalanıyor gibi olur. Çok zordur. Yaşamayan bilemez.

Bence bir pedagoga ya da çocuk pskiyatristine götürün bebeğinizi. Bir sıkıntısı varsa, erkenden sorunu çözmüş olursunuz.


arhanpoyraz

Fattololo anne sütunu 4.5 ay aldı bebegim şimdi ise uyanikken asla sut icmez bardak pipet biberon vs meyveli kakaolu ballı vs herseyi denedim icmiyor ayagimda sallayip tam uykuya geçiş esnasında 30-50 cc zar zor içiriyorum saat konusunda dediğini yapicam one çekmeye çalışacak arkadasım cvbin icin tesekkurler



arhanpoyraz

Sevgili iflah_olmaz haklısın sabırla bekliycez Allahım yavrularımızı esirgesin


arhanpoyraz

Bluemoon memeyi kesmenizden olabilir mı sizin probleminiz?


arhanpoyraz

Sevgili cok bilmiş goz rahatsızlığı konusunda elim kolum bağlı sadece kontrollerini düzenli yaptırıp gözlüğünü ihmal etmiyorum yavrumun ısı cok zor biliyorum isin psikolojik kısmını artık ben de düşünüyorum psikologa götürmek gerekli haklisin



arhanpoyraz

Sevgili mar rutin doktor kontrollerinde birşeyi yok deniliyor bilemiyorum ki :(


dilammm

Dönem dönem olabiliyor benim kızımda da. 20 ay civarında  bi ara sabah 4.30 gibi kalkıp neşe içinde koşturuyor, oyun oynuyordu. Kitap okutuyordu bana zorla o saatte. Bir de babasını asla kabul etmiyordu, illa annem olacak o ilgilenecek durumu. Benimki de hiçbir zaman burada okuduğum bazı şanslı annelerin bebeleri gibi akşam 8 yatır sabah 8 kaldır olmadı. 2 ay kadar önce memeyi de kestiğimizden beri ayakta sallanarak uykuya geçiyor mesela hala. Ama ben artık dert etmiyorum, napalım bizim yavrumuz da böyle 4 yaşını bekleyenlerdenim ben de:)



Cevaplamak için Üye ol