pompa kiralamalı mı satın almalı mı?

_Sezin_ soruyor: 5

Evde arkadaşımdan aldığım medela pompa var ama çok zayıf çekiyo bozuk olabilir diye pompa kiralamıştım, düzene girince de geri verdim. şimdi işe başlarsam depolamam gerekir diye pompa ihtiyacım var, ama satın alacaklarım zayıf mı kalır yine hastane tipi mi kiralasam? sütüm bayaa nazlı geliyor ve hastane tipiyle bile 60-70cc yi geçemiyordum..hastane tipi pompalar ile satın aldığı diğer pompayı karşılaştıranlar var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


deniss

ben mastit olduğum zaman hastahanede 3 gün boyunca sağdım sütümü. çekiş gücü daha kuvvetli olduğu için doktor orda sağmamı istemişti. hastahanedeki de medela markaydı ama çok çok iyiydi. hiç anlamıyorsun sütün sağıldığını hiç canın yanmıyor. benim evde kullandığımda medelanın elektrikli pompası. ben ondan da memnunum. ama tabiki hastahanedeki çok daha profesyonel aletler. eğer kiralayabiliyorsan hastahane tipini tercih et bence.


_Sezin_

bahsettiğin mavi olan mı medelanın hastane tipi mi? evde bir ara kiraladığım öyleydi, memnundum. Ama işe başlarsam uzun süre sağmam gerekecek ve maddi olarak kiralamak uzun süre çok pahallıya gelecek, o yüzden kuvvetli bir ürün bulabilirsem almak istiyordum. Çamlıca e-bebekte denenebiliyormuş bi oraya gidicem bakalım.
Teşekkürler.


zehra

hastane tipi medela ve medela swing kullandim, ikisini de cok begenerek kullandim. arada gordugum farklar 1) hastane tipi pompa ciftli oldugu icin zaman kazaniyorsun 2) sure olarak swingle 15 dk da sagdigim sutu hastane tipiyle 10 dk da sagabiliyodum. bunun disinda cok dramatik bir fark yok bence. ustelik cok portatif bir pompa swing.


_Sezin_

çok teşekkürler, ben hastane tipinde de çiftli çalışamadım tek tek sağdım zaten o önemli değil de, sütüm bol olmadığı için kuvvetli sağsın istiyorum.
medela swing ile aventin pompasını karşılaştırabilen oldu mu acaba? onu da çok öven oldu da..


perihan

http://www.nurturia.com.tr/questions/ebc59c50-5993-457f-94c3-9de300d77121/1/sut-sagma-makinesi-avent-mi-yoksa-medela-mi karşılaştırma için yazdım bu linki, sorularda pompa diye aratırsanız epey yanıtla karşılaşacaksınız.Cevaplamak için Üye ol