bebeğimle istanbulda gezmek...

naciyek soruyor: 10

merhabalar anneler ve tabii babalar:)   benim 11 aylık bir oğlum var, onunla  istanbulda alışveriş merkezleri dışında zaman geçirebileceğim güzel mekanlar arıyorum... cevaplarınızı bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


kelebek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin sosyal tesisleri var. Onlara yakın mısınız? mesela florya dakini önerebilirim


naciyek

anadolu yakasında oturuyorum..bu soğuk havalarda gidilebilecek kapalı mekan önerisi var mı?


yasemin_ekin

hızlıca göz attım ama aşağıdaki linkte bayağı bir mekan var. Sahsen ben kapalı mekan yerine açık havada dolaşmayı tercih ediyorum. çok çok soğukta çıkarmıyorum ama onun dışında iyice sarıp parklara gidiyoruz. Bana da yürüyüş oluyor.

http://www.annenotlari.com/index.php?sayfa=yazi&kateid=2135&makaleid=6798


mosquito

anadolu yakası açık hava mekanı özgürlük parkı inanılmaz güzel


nesejoy

bahcesehir park superdir, bebegimle 20 gunlukten beri gideriz, fakat kisin soguk olur bizim oralar istanbulun diger yerlerine gore birkac derece soguktur her daim !

sonra bogazda yurumek gibisi var mi istanbulda!!
bir de yesilkoy rone park ve sahilnaciyek

teşekkür ederim bayanlar önerileriniz için... şu havalar azıcık ısınsa da bi güzel sokaklara atılsak bebşlerle dimi :)ilk hedefimiz galiba özgürlük parkı olacak...


mosquito

özgürlük parkındaki cafenin kapalı alanı da var:)söylemeden geçemedim


naciyek

teşekkürler cnm..yasemin_ekin

kalamış marinadaki park- sanirim fenerbahce parki diyorlar (istanbulda yeni sayilirim, 2-3 sokakta bir değişen semt isimlerine halen alisamadim:) orasi da gayet guzel. Hem acık alanda oturma imkani ve bufe gibi bir yer var, hem de kapalı mekani. Deniz kenarı çok esintili oluyor belirteyim. Benim kizim kapalı mekanlarda huzursuz oluyor, çatal bıçak sesleri, herkesin elektriğini hissediyor herhalde belki de benim hatam, onu pek kapalı yere götürmedim.

Bebeğinizin bünyesi nasıl bilmiyorum ama ben mümkün olduğu kadar her gün dışarı çıkarmaya çalıştım. İlk başlarda biraz karşı çıkanlar oldu, küçücük bebek her gün dışarı çıkar mı diye. Ama ben duymadım. hiç bir şey yapamazsam, balkona çıkardım. Havalar yavaş yavaş soğudu, o da her gün çıktığı için yavaş yavaş soğuğa alıştı. Şimdi o karşı çıkanlar "ne iyi etmişsin, kızın gezmeyi seviyor" diyorlar. Çalışan bir anneyim, bebeğime bakan hanım da gezmeyi sevdiği için sık sık dışarı çıkıyor kızım. 

Keşke kırkı içinde de çıkarsaydım diyorum ama o acemiliğime geldi bir de temmuz ayında en sıcak günlerde doğdu. Hem bebeğe alış hem de dışarıyı organize et, güneş ışınlarının zararlı olmadığı zamanları kolla, yapamadım. 2.yi yaparsak, haftası dolmadan sokaklardayız.


naciyek

ben de çalışıyorum,iş çıkışları dışarı çıkmamız çok zor oluyordu,bakıcı teyzemiz de biraz fazla temkinli, pek alıştıramadık ondan oğluşu soğuk havaya.. bana kalsa ben de çok isterdim öyle yetişsin ama neyseki havaların ısınmasına az kaldı..bi de inanılmaz yürümek istiyoruz bu aralar..atacam yakında çilerin üstüne canavarı :) yasemin_ekin hanım; siz en güzelini yapmışsınız..aynen devam edinn..Cevaplamak için Üye ol