7-8 aylik bebekle oyun

angelique soruyor: 3

merhabalar, kizim yedi bucuk aylik, acaba birlikte ne gibi oyunlar oynayabiliriz egitici olmasi acisindan? ya da ne tarz oyuncaklar uygun olur? sizin bebeklerinizin bu aylarda favori oyuncaklari nelerdi mesela? tecrubeli annelerden cevap bekliyorum :)

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ozdenin_oykusu

merhabalar.bizim hep favori oyuncağımız kitaplar olmuştu.hala da öyle :).ayına uygunbebk kitapları,bastığında ışık ve ses çıkarabilen oyuncaklar,fisher price eğitici cd çalar var o da uzun zamandan beri favorisi.kurabiye kavanozunu (fisher price)çok seviyor,mandal sepeti ve mandallar,kum kovası seti aldık onun içine doldur boşalt yapıyoruz,içine attıklarımzı sallıyoruz.top oynamaya bayılıyor kesinlikle öneririm.neşeli böcekler (fisher price)ilgisini çekiyor.müzik aletleri ile eğleniyor.(biz de tef ve davul var şimdilik.)buradan bir arkadaşım ediluj (jülide) darbukanın da ilgi çektiğini söylemişti.en kısa zamanda darbukada alcağım,maket hayvanlara bayılıyor.şimdilik aklıma gelenler bunlar.içice geçen kaplardan aldık (ikeadan).onalrı da sevdi.

konuşuyoruz,(evde ne yaparsam yapayım herşeyin tek tek ne olduğunu,neden,nasıl yapıldığını vs herşeyi konuşuyorum)oyuncaklarıyla karşılıklı sohbet tarzı oyun oynuyoruz,şarkı,tekerleme,parmak oyunu oynuyoruz,evdeki materyalleri kulanıyoruz oyunlarımızda,dans ediyoruz,kuklalarla oynuyoruz,kitap okuyoruz,dergilerle haşır neşiriz,jimnastik yapıyoruz,dıarıya çıkıyoruz.bir de adım adım eğitim setine üye olduk.oaradki çalışmlarla meşguluz


angelique

ozdenoyku tesekkur ederim detayli cevabin icin. seni cok takdir ettim belirtmeden gecemiycem :)


Yenidenanne

Ben de kutluyorum. Örnek alıyorum hemen :)Cevaplamak için Üye ol