2 yaş döneminde baba ile kavgalar :(

gosyh soruyor: 0

Merhaba sevgili anneler..

 

Benim kızım bu ay sonu 2 yaşını dolduracak ve tahmin edeceğiniz gibi biz de 2 yaş sendromları ile boğuşuyoruz,normalde babasına çok düşkün olan kızım bu aralar babasına karşı inanılmaz asabi,inatçı tavırlar sergiliyor,hafta içi evde benimleyken gayet düzenli bir hayatımız var ve bir şekilde birbirimizle geçiniyoruz ama hafta sonları babamız evde olduğunda uykusu yemesi huyu suyu öyle değişiyor ki..

babamız son 1,5 aydır işlerinin yoğunluğu sebebiyle geceleri 00.30-1.00 gibi geliyor,bu yüzden pek görüşemiyorlar (önceden akşam geldiğinde yatana kadar beraber vakit geçiriyorlardı) acaba diyorum içinde ona karşı bir kızgınlık mı var da böyle davranıyor? yani mesela kahvaltı yapıyoruz hiç adeti olmadığı halde yediklerini ağzından tükürüyor,yemicem diye avaz avaz ağlıyor,tamam yeme diyoruz bu sefer de yiyicem diye avaz avaz ağlamalar..eşim "sen bu çocuğa hafta için nasıl yemek yediriyorsun?" diye soruyor..

eşim de ona çok düşkün ama benim kadar tahammüllü değil,onun laf dinleyen akıllı uslu bir çocuk olmasını bekliyor ama kızımız bu aralar kendi bildiğini okuma derdinde,bu yüzden de sürekli çatışıyorlar,inatlaşıyorlar..ben de arada kaldım,yani neredeyse iple çektiğimiz haftasonları artık gelmesin isteyeceğim,o haldeyim..

benim gibi 2 yaş sendromundaki çocuğuyla uğraşırken bir de babaya dert anlatmaya çalışan annelerden ne yapmam gerektiği konusunda özellikle yardım istiyorum,

şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol