Kanguru kullanımı

mustafakereminannesi soruyor: 3

Merhaba anneler,

Kanguru kullanımı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Oğlum 3 gün sonra tam 3 aylık olacak. Bir heves aldım kangurumuzu. duruyor köşede. o durdukça benim içim gıcıklanıyor. Doktorumuz 4 aylıktan sonra dedi ama merak ediyorum. sizce ne zaman kanguru kullanımına başlanabilir? ve ya sizler ne zaman kanguru kullanmaya başladınız?

Yorumlarınızı bekliyorum. dayanamayıp kullanmamak için kendimi zor tutuyorum :)

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


lethee

Merhaba,

Öncelikle tebrikler. Sağlıkla, huzurla büyüsün oğlunuz. Kanguru özellikle ilk 1 yılda çok işime yaramıştı, kanguruların çoğunun içinde veya kullanım kılavuzunda uygun olan ay belirtiliyor olmalı. Yoksa veya kılavuzu kaybettiyseniz bile, internetten marka ve modeli yazarak arayabilirsiniz. Her marka ve modelin güvenli kullanılacağı ay aralığı farklı olabilir, kılavuza ve doktorunuzun önerisine uymanızı öneririm.


Desario

Doktorunuzu dinleyin, yenidoğan aparatı vs kullanmayacaksanız kalça çıkığı için riskli dönemin bitmesini bekleyin. Azıcık sabır :) bu arada lethee, sizin işinize yarayan kanguru hangisiydi? İlkinde hevesim vardı ama birazdan büyür yakında yürür diye diye almadım, hala bağımsız yürümüyor velet, bunda hemen alacağım artık :) 


mustafakereminannesi

Haklısınız sabırlı olmak lazım. Bir de şöyle bir sıkıntı var. Aldığım kangurunun ağı biraz fazla geniş. O yüzden de bacakları fazla açılıyor. Evde denedim bir kez. Sanırım en az 4 ayı tamamladıktan sonra koyabileceğim içine. Bir de ergonomik diye aldıydım  😒 canımız sağolsun napalım 🙂Cevaplamak için Üye ol