2 aylık oğlum rota olmuş!

aperpil soruyor: 7

Herkese Merhabalar,

2 aylık oğlumun sabah ates sonrası hastaneye gidişimiz ve sonrasında yapılan kaka tahlilinde rota pozitif cıktı. Hep korkulu yorum ve yazılar okudum. Moralim çok bozuk. Netten baktım 0-3 ay bebeklerde anne sütünün antikorları sayesinde daha hafif atlatılırmış. 

Arkadaşlar rota geçiçi birşey değil mi? Hangi yazıyı okusam korku verecek yorumlarla karsılasıyorum sanırım zor bir sürec ama yok mu içinizde moral verecek pozitif tecrübeler tavsiyeler. 

Anne sütü alıyor sadece. İshal dendi ama öyle su gibi degil kusmasıda henüz yok inş. olmaz. Atesi içinde ates düsürücü verdiler kullanıcaz 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


aperpil

olmasına 3-4 gun vardı


aperpil

sağol canım bende isterdim öyle olsun


Aysegul_Yagmur_Irmak

Öncelikle geçmiş olsun. 42 günlükken kızım şiddetli su çiçeği geçirdi, doktorlar en kötü ihtimallerden bahsettiklerinde dünyam başıma yıkıldı diyebilirim. Rotavirüs'ün bildiğim kadarıyla kalıcı bir hasar vermesi mümkün değil, sadece hastanede yatması bazen gerekebiliyormuş. Su çiçeğinde beyninin hasar görmesi bile mümkünmüş. Bizim halimiz feciydi su çiçeğinde, hayatımda hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. Yüzünün çeşitli yerlerinde izler de kaldı. Oğlumda da hafif izler var ki o 15 aylıkken su çiçeği aşısı da olmuştu... Diyeceğim o ki öyle netten okuyup moralini bozma, bir bakmışsın oğlun iyileşmiş. Tekrar geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.


fulyaakdemir

çok geçmiş olsun aperpil  benim oğlum 14 aylıkken rota geçirdi üstelik biz rota aşısınıda yaptırmamıştık çok ciddi kusması ve saatte 6 defadan fazla ishali vardı 4  gün serum verildi evet çok zor bir süreç ama sizde kusma ve sulu ishal yokmuş demekki daha hafif geçiriyor endişelenmeyin tabiki geçicek


aslaneray

çok geçmiş olsun üzülme bak nekadar güzel sulu ishal yok kusma yok gerçekten çok hafif geçiriyo anne sütü alıyorsa sen bol bol havuç suyu iç benim oglum 9 aylıkken oldu ve en şiddetlisisinden 3 gün hastanede yattık gece gündüz serum yedi çok zor günlerdi RABBİM birdaha göstermesin ve bizim aşımızda yoktu biz kusmasını ve ishalini kontrol edemiyorduk ikisinide aynı anda yapıyordu sende endişelenme umarım görmüş ve geçirmiş oldugu oldugu en kötü hastalık bu olur (ateşine çok dikkat et amaa bi süre devam edebiliyo)


aperpil

slm kızlar burayı unutmustum ben :) MAşallah anlıcanız o kadar hafifti. 

MAşallah Maşallahhhhh Aslında 0-3 ay bebekler rota olmuyormus cok nadir olursadacok hafif atlatırmıs. Aynen öyle sadece anne sütü aldıgından hafif atlattı internette okuduklarım yıkmıstı beni ama korkacak bir durum olmadı morale cok ihtiyacım oldu dusunmek bile istemiyorum. 
Bebegime 2 gun atesinin cıkmasını beklemeden ates dsürücü verdim sonra bıraktım takip ettim  yukselmedi sükür. 2 kez kakası ishalliydi. Baskada olmadı. Ama kakaları feci kokuyordu kızlar buradan anlasılıyor rota. kötü olan kısım bebegin kilo alımı duruyor hatta geriliyor birde cok uzun sürüyor diger viral enf. lara göre. 
Şimdi kakası normal kokmaya basladı sormayın sevincimi :D


aperpil

tam bir hafta sürdü kakasının kokması Ptesi sabah basladı ertesi hafta ptesi sabah bittiCevaplamak için Üye ol