11 haftalık kaç aylık oluyor

i_naz_ege soruyor: 6

belki saçma ama 11.haftadayız ve kimisi 2 aylık kimisi 3 aylık diyor bebeğime kafam karıştı 4. ayda ek gidaya geçiceğiz iki hafta sonra mı yoksa 6 hafta sonramı bilemedim. aslında oğlum ek gıdaya hazır görünüyor ama 4. ayında vermek istiyorum. biz kaçıncı aydayız=)_?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


lacivert0

siz 2 ay 2 hafta 3 günlüksünüz. (yani 2,5 ay) 1 hafta 4 gün sonra 3. ay bitecek. 4. aya doğru yol alacaksınız. ek gıda için acele etmeyin


i_naz_ege

benm sütüm yetersiz geliyor mama veriyorum sabah 1 akşam 1 veriyorum genelde. mamanın arkasında 150ml diyor ama fazla mamaya yüklenmemek için 90dan fazla vermiyordum. bu aralar mama+emmek doyurmuyor. pirinçunu vermeli miyim yoksa pirinçunu için üç hafta bekleyip mamanın ml sinimi çoğaltmalıyım_? 


i_naz_ege

aptamil 1 kullanıyorum.ayrıca rezene ve gece çayı içiyor günde toplam 100ml kadar.parça parça veriyorum.walla elimi versem kolumu yicek gibi görünüyor=) 


angelique

ek gidaya gecmesi icin cocugun MİMİMUM 120 gunluk olmasi lazim. dunya saglik orgutunun aciklamasi bu yonde. bu da yaklasik 17 hafta yani 4 ayin bitmesi (icinde olunmasi degil) anlamina geliyor. yani nurturia'da nickinizin yanindaki kutucukta "4A" ibaresini gormeden ek gidaya gecmeyin kesinlikle:))


arseli

Nurturia'nı belirttiği ay geçerli olsun sizin için..Oğlunuz hızlı büyüme döneminde olabilir..Ondan dolayı çok yemek istiyordu.Bence çocuğu açlıkla terbiye etmeyin ne kadar istiyorsa verin..Ek gıda için bencede çok erken bağırsak ve böbrekler daha tam randımanlı çalışmıyordur..Sıkıntı yaratabilir.


i_naz_ege

anladım arkadşlar çk teşkkrlr ilginize ek gıdayı bekliyeyim mama ve anne sütüne devam edeyim yemiyen çocuk zor derler ya benmki doymuyo oda zor ama yemeyen çocuğa göre avantajlı en azından sağlığı yerinde kilo alıyor=)Cevaplamak için Üye ol