hangi doğüm şekli daha iyi olur?

kayip_boncuk soruyor: 9

arkadaslar sizce hangidogum daha avantajlı? ve ozellikle kilolu olupta dogum yapmıs olan arkadaslar varsa benı bılgılendırebıolırlermi lütfen??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

Normal doğum tabii ki! Kilolu değilim; hamileliğim de çok kilolu geçmedi, kilo ile alakası var mı bilmiyorum ama; sezeryanla bebeklerini dünyaya getiren arkadaşlarımı gördükçe, iyi ki normal doğum yapmışım diyorum!

Akşam eve yürüyerek geldim; bebeğimin her şeyiyle ben ilgilendim. Doğum yapmış gibi değil, ameliyat olmuş gibi hissetmedim herşeyden önce...

Aksi zorunlu değilse, kesinlikle normal doğum tercih edilmeli bence.


sevfurkereym

bence birazda şans ile alakalı bu.ben sezeryanla mecburen doğum yaptım.ertesi günde gayet sağlıklı bi şekilde ayaktaydım.evdekiler bana yatmam için baskı bile yaptılar.epidural sezeryandı.hiç şikayetçi olmadım.kiloluydumda üstelik.gayet iyi geçti.normal doğumla ilgilide kötü yaşananlar var fakat sizi korkutmak istemem.bebek ne zaman nasıl geleceğini iyi bilir.kendinizi bu sorularla üzmeyin.drunuzada güvenmeniz gerekir elbette.sağlıklı doğumlar dilerim.


handanT

bende mabel+1 normal dogum diyorum.


AOA

annenin ve bebeğin durumuna göre her 2 doğum şeklinin de avantajları ve dezavantajları var. bunun kararını doktora bırakmak en doğrusu. kilolu anneler için genelde sezeryan öneriliyor. sağlıkla bebeğinizin alırsınız inşallah kucağınıza..
septik

mecburi sezeryan kararıyla spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım.2. gün eve geldim misafirlerle salonda oturuyordum.6 günlük lohusa iken kendi yemeklerimizi kendim yapabiliyordum.ama bu benim yaşadıklarım tabi ki bir kıstas olamaz.bir şans işi diye düşünüyorum.tabi ki öncelik doğal olan yöntem;normak doğum.ama zorunlu sezeryan kararı verildi ise bir daha doğum yapsam spinal anestezi ile doğum yaparım.


Taita

bunu sadace yaşayıp öğreneceksin. ..
bir aksilik olmazsa normal doğum yap derim ama.. her ikisinde de iyi ve kötü sonuçlar var..


kayip_boncuk

hepinize tek tek tsk ederim saolun


egedenizi

Normal doğumdan hep çok korktum ve spinal anestezi ile sezeryan doğum  yaptım. 2.gün taburcu oldum.İlk hafta biraz zordu ama ben yine de çabuk ayağa kalktım. Herkesin kendine özgü bir hikayesi var, benimki gayet iyi bir hikaye kendimce.Doktoruma da çok güvendim ve güvenim boşa çıkmadı.Normal doğum yapanlar kızmasın ama şahsen sezeryanı yine tercih ederim.


Cevaplamak için Üye ol